Baby Bugatti na platformě VW nebude tak monstrózní jako Veyron

Kdo očekával, že další produkt automobilky Bugatti bude veden ve stylu nynějšího Veyronu, bude asi zklamaný. Mateřský Volkswagen se již asi jen tak nepustí do dalšího tak odvážného projektu. A tak čísla 16/4 nebudou mít následovníha. Nový model, který hodlá Bugatti představit, bude již více odpovídat tradici této automobilky. Baby Bugatti bude ve stylu vozů Aston Martin DB9 a Bentley Continental GT. Získá klasickou koncepci vozů GT a tedy i uspořádání 2+2. Pod kapotou by se měl objevit šestiválec z produkce Volkswagenu a také osmiválec od stejného výrobce. Zajímavostí má být také použitá koncernová platforma podvozku.

Oficiální představení by mělo proběhnout v první polovině příštího roku a na trhu by se mohlo objevit již v roce 2008. I když není doposud oznámeno oficiální jméno, spekuluje se na jménem jednoho z malířů 17. století. Nové Bugatti by se tak mělo jmenovat - Vermeer, Caravaggio nebo Rembrandt. Doufejme jen, že nové Bugatti si neponese tolik problémů při vývoji, jako Veyron a že ohlášené datum uvedení do prodeje bude dodrženo.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků