Baby Bugatti na platformě VW nebude tak monstrózní jako Veyron

Kdo očekával, že další produkt automobilky Bugatti bude veden ve stylu nynějšího Veyronu, bude asi zklamaný. Mateřský Volkswagen se již asi jen tak nepustí do dalšího tak odvážného projektu. A tak čísla 16/4 nebudou mít následovníha. Nový model, který hodlá Bugatti představit, bude již více odpovídat tradici této automobilky. Baby Bugatti bude ve stylu vozů Aston Martin DB9 a Bentley Continental GT. Získá klasickou koncepci vozů GT a tedy i uspořádání 2+2. Pod kapotou by se měl objevit šestiválec z produkce Volkswagenu a také osmiválec od stejného výrobce. Zajímavostí má být také použitá koncernová platforma podvozku.

Oficiální představení by mělo proběhnout v první polovině příštího roku a na trhu by se mohlo objevit již v roce 2008. I když není doposud oznámeno oficiální jméno, spekuluje se na jménem jednoho z malířů 17. století. Nové Bugatti by se tak mělo jmenovat - Vermeer, Caravaggio nebo Rembrandt. Doufejme jen, že nové Bugatti si neponese tolik problémů při vývoji, jako Veyron a že ohlášené datum uvedení do prodeje bude dodrženo.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků