Baby Bugatti na platformě VW nebude tak monstrózní jako Veyron

Kdo očekával, že další produkt automobilky Bugatti bude veden ve stylu nynějšího Veyronu, bude asi zklamaný. Mateřský Volkswagen se již asi jen tak nepustí do dalšího tak odvážného projektu. A tak čísla 16/4 nebudou mít následovníha. Nový model, který hodlá Bugatti představit, bude již více odpovídat tradici této automobilky. Baby Bugatti bude ve stylu vozů Aston Martin DB9 a Bentley Continental GT. Získá klasickou koncepci vozů GT a tedy i uspořádání 2+2. Pod kapotou by se měl objevit šestiválec z produkce Volkswagenu a také osmiválec od stejného výrobce. Zajímavostí má být také použitá koncernová platforma podvozku.

Oficiální představení by mělo proběhnout v první polovině příštího roku a na trhu by se mohlo objevit již v roce 2008. I když není doposud oznámeno oficiální jméno, spekuluje se na jménem jednoho z malířů 17. století. Nové Bugatti by se tak mělo jmenovat - Vermeer, Caravaggio nebo Rembrandt. Doufejme jen, že nové Bugatti si neponese tolik problémů při vývoji, jako Veyron a že ohlášené datum uvedení do prodeje bude dodrženo.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků