Baby Bugatti na platformě VW nebude tak monstrózní jako Veyron

Kdo očekával, že další produkt automobilky Bugatti bude veden ve stylu nynějšího Veyronu, bude asi zklamaný. Mateřský Volkswagen se již asi jen tak nepustí do dalšího tak odvážného projektu. A tak čísla 16/4 nebudou mít následovníha. Nový model, který hodlá Bugatti představit, bude již více odpovídat tradici této automobilky. Baby Bugatti bude ve stylu vozů Aston Martin DB9 a Bentley Continental GT. Získá klasickou koncepci vozů GT a tedy i uspořádání 2+2. Pod kapotou by se měl objevit šestiválec z produkce Volkswagenu a také osmiválec od stejného výrobce. Zajímavostí má být také použitá koncernová platforma podvozku.

Oficiální představení by mělo proběhnout v první polovině příštího roku a na trhu by se mohlo objevit již v roce 2008. I když není doposud oznámeno oficiální jméno, spekuluje se na jménem jednoho z malířů 17. století. Nové Bugatti by se tak mělo jmenovat - Vermeer, Caravaggio nebo Rembrandt. Doufejme jen, že nové Bugatti si neponese tolik problémů při vývoji, jako Veyron a že ohlášené datum uvedení do prodeje bude dodrženo.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků