Ayrton Senna na Netflixu. O brazilském pilotovi F1 vznikne nová minisérie

Streamovací gigant se pouští do produkce minisérie o jednom z nejlepších pilotů Formule 1.

Legendární brazilský pilot Formule 1 bude opět tématem nového snímku. Kariéru Ayrtona Senny nám již kvalitně přiblížil dokument Senna z roku 2010. Tentokrát bychom se však měli dočkat hned osmidílné série od dnes stále populárnější streamovací společnosti Netflix, která bere produkci do svých rukou.  

McLaren Senna je teď i pro ty nejdůležitější lidi na světě. Nechybí mu ani infotainment

McLaren Senna je teď i pro ty nejdůležitější lidi na světě. Nechybí mu ani infotainment

Tvorbu série již Netflix oficiálně potvrdil. Rozsáhlejší formát by měl přitom zajistit ještě hlubší pohled do života a kariéry trojnásobného mistra světa. Do natáčení je úzce zapojena pilotova rodina, přičemž jako kulisy vyprávění má posloužit i Sennův rodný dům v Brazílii.

Zatím nepojmenovaná minisérie se má ohlédnout za celou kariérou Senny od jeho úplných začátků až po tragickou smrt v roce 1994 při Velké ceně San Marina na okruhu Imola. Více informací zatím Netflix neprozrazuje kromě toho, že série bude obsahovat fiktivní prvky. Senna tedy bude nejspíš herecky ztvárněn a nepůjde výhradně o dokument.

Ayrton Senna zahynul před 24 lety. Toto je tragický příběh výjimečného pilota

Ayrton Senna zahynul před 24 lety. Toto je tragický příběh výjimečného pilota

O tragickém příběhu Ayrtona Senny jsme se už dříve rozepsali. Než se však dočkáme nového počinu, stačí snad jen zmínit, že trojici titulů v F1 můžete brazilskému hrdinovi rozpočítat do 41 vítězství a celkem 80 pódiových umístění. U královny motorsportu začínal ve stáji Toleman, odkud se později vyšplhal k Lotusu, McLarenu a Williamsu.

Premiéru minisérie plánuje Netflix na rok 2022.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků