AvtoVAZ bude spolupracovat s Renaultem

Ruská automobilka AvtoVAZ bude při vývoji a výrobě nových modelů spolupracovat s francouzskou automobilkou Renault. Tuto informaci přineslo v pátek vedení ruské automobilky poté, co několik měsíců jednalo s několika zájemci o spolupráci.

Renault díky tomu získá v ruské automobilce podíl 25 procent, zbytek bude nadále ovládat stát.

Ruská automobilka si od partnerství slibuje hlavně přísun modernějších technologií, které ji v současnosti chybí a to i přes letitou spolupráci s koncernem General Motors. Ten byl ostatně považován za hlavního favorita při výběru partnera, ale nakonec se jím nestal.

Ruská automobilka chce v budoucnu přijít na trh s moderními vozy, které osloví zákazníky nejen na domácím trhu, ale také na náročnějších trzích západní Evropy. Nechce jít cestou Dacie a globálního levného a jednoduchého vozu, ale cestou moderních automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků