Na Lamborghini s manuálem zapomeňte, vzkazuje šéf značky. A uvedl důvod

To cvaknutí! To cvaknutí, kdy na váš povel v Lamborghini všechno hezky zapadne, které jsme už několik let neměli možnost slyšet, by vyšlo na celé jmění.

Posledním Lamborghini s manuální převodovkou bylo Murciélago. To z něj dost možná jednou udělá velmi ceněný sběratelský artikl. Když máte otáčky dvanáctiválcového motoru pevně pod kontrolou a dáváte mu příkazy skrze hliníkovou kulisu. To je prostě věc, která se neomrzí.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster má 770 koní a jede až 350 km/h

Lamborghini Aventador SVJ Roadster má 770 koní a jede až 350 km/h

Od Aventadoru a Huracánu se však do kokpitů, které připomínají stíhačky, montují jen automatické převodovky. Magazín MotorTrend se proto zeptal Stefana Domenicaliho, současného generálního ředitele Lamborghini, proč se manuální převodovka v nových vozech nenabízí. A odpověď byla velmi prostá.

Bylo by to prostě moc drahé. I kdyby si zákazníci museli připlatit celkem velké sumy, by se vývoj takové převodovky nedokázal zaplatit. Technika u Aventadoru je například tak sofistikovaná, že předělat 7stupňový automat na řekněme 6stupňový manuál je velký oříšek i pro Volkswagen Group. Celé jmění by to stálo i u Huracánu.

Lamborghini limituje výrobu na 8000 kusů. Chce zachovat exkluzivitu

Lamborghini limituje výrobu na 8000 kusů. Chce zachovat exkluzivitu

Automobilka by však tuto možnost moc ráda nabídla. Mezitím se ale musí vypořádat s tunou práce, která na ni čeká. Udržet dvanáctiválcový motor při životě, přichystat finální edici Aventadoru, pracovat na jeho nástupci a vyvinout další SUV, které se více přiblíží legendárnímu LM002. To je dost práce.

S tím dvanáctiválcem je to vcelku jasná věc. V Itálii se ho budou držet zuby nehty. Nevzdají se ho v Lamborghini ani ve Ferrari.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků