Autotec se blíží: nákladní, užitkové a terénní vozy v Brně

Začátek června je čas pro odbornou automobilovou veřejnost, ale i pro každého, kdo má zájem o užitkové, terénní a nákladní vozy. Ve dnech 4-9. června 2004 se v moravské metropoli koná veletrh Autotec. První výstava se v Brně konala v roce 1992 a za dvanáct let si veletrhy spolu s Autosalonem (výstava vozů pro běžné spotřebitele) vybudovala po celé Evropě uznání a dobrou pověst.

Letošní Autotec slaví desáté výročí a návštěvníkům mimo jiné představí v české premiéře Nissan Murano a zajímavou studii Nissan Dunehawk. Sám prezident Nissanu v České republice uvedl: „Nové Murano by mělo být na evropském trhu již začátkem roku 2005. Ceny a výbavy zveřejníme koncem léta.“

Samotné exponáty bude doprovázet zajímavý doprovodný program. Ten je letos zaměřen na vstup České republiky do Evropské unie, proto se všechny tematické konference věnují hlavně změnám, které můžeme v této souvislosti čekat v oblasti automobilového průmyslu a dopravy.

Na sobotu 5.6. je naplánován sraz řidiček, chybět nebude ani terénní polygon či testování vozů. Nejlepší vůz veletrhu bude vybírat patnáctičlenná porota dětí v soutěži Babytruck. K zajímavostem bude rozhodně patřit nízkopodlažní autobus TEDOM 123G pro městskou dopravu od automobilky Scania, která také představí novou řadu tahačů a podvozků s označením „R“.

Stručný přehled základních informací:

 • Datum konání: 5-9. června 2004
 • 4. června 2004 - odborný a novinářský den
 • Otevírací doba: pro vystavovatele: denně od 7:30 do 20:00 hod; pro návštěvníky: denně od 9:00 do 18:00 hod.
 • Vstupné:
    Vstupné na odborný den (4. 6. 2004): 500 Kč
    Vstupné celodenní víkendové: 80 Kč
    Vstupné zlevněné víkendové: 40 Kč
    Vstupné celodenní (7-9. 6. 2004): 150 Kč
    Vstupné zlevněné (7-9. 6. 2004): 80 Kč
    Školy (po předložení seznamu nad 20 osob): 40 Kč 
 • Katalog: 120 Kč
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků