V testech autoškol přibudou od 24. října nové otázky! Zkuste odpovědět správně

Zatím to bude 35 otázek, další však budou následovat. Celkově by měl být soubor otázek bohatší o 120 položek, z toho 20 v podobě krátkých filmečků.

Od letošního října se rozšíří paleta otázek při závěrečných zkouškách žadatelů o řidičský průkaz skupiny B. Nové otázky se zaměřují na dopravní situace, ke kterým dochází v poslední době častěji. Uchazeči o řidičská oprávnění se tak setkají s více otázkami se zaměřením na cyklisty a ztížené klimatické podmínky.

Plánování a odpočinek. Odborníci radí, jak snížit riziko nehody při cestě na dovolenou

Plánování a odpočinek. Odborníci radí, jak snížit riziko nehody při cestě na dovolenou

Za účelem vyšší informovanosti a připravenosti studentů autoškol vznikl server Nové otázky. Tomu se za podpory Ministerstva dopravy, Asociace autoškol, Policie ČR, BESIPu či Autoklubu České republiky podařilo prosadit 35 nových otázek, se kterými by se měli účastníci teoretických závěrečných zkoušek setkat už 24. října.

Další sady otázek budou následovat, celkem by jich mělo být 120, z toho 20 dynamických. Dynamické otázky, kdy se žadateli spustí krátká animace, po níž musí vyhodnotit uvedenou dopravní situaci, si můžete vyzkoušet v tomto odkazu. Ukázka z klasických testovacích otázek je pak v naší galerii či v tomto odkazu.

Překračování rychlosti i nevěnování se řízení. V čem nejvíc hřeší čeští řidiči?

Překračování rychlosti i nevěnování se řízení. V čem nejvíc hřeší čeští řidiči?

Cílem nových otázek je, aby uchazeči o řidičské oprávnění skupiny B o dopravních situacích více přemýšleli a dokázali správně vyhodnotit situace, ke kterým v reálném provozu často dochází.

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků