V testech autoškol přibudou od 24. října nové otázky! Zkuste odpovědět správně

Zatím to bude 35 otázek, další však budou následovat. Celkově by měl být soubor otázek bohatší o 120 položek, z toho 20 v podobě krátkých filmečků.

Od letošního října se rozšíří paleta otázek při závěrečných zkouškách žadatelů o řidičský průkaz skupiny B. Nové otázky se zaměřují na dopravní situace, ke kterým dochází v poslední době častěji. Uchazeči o řidičská oprávnění se tak setkají s více otázkami se zaměřením na cyklisty a ztížené klimatické podmínky.

Za účelem vyšší informovanosti a připravenosti studentů autoškol vznikl server Nové otázky. Tomu se za podpory Ministerstva dopravy, Asociace autoškol, Policie ČR, BESIPu či Autoklubu České republiky podařilo prosadit 35 nových otázek, se kterými by se měli účastníci teoretických závěrečných zkoušek setkat už 24. října.

Další sady otázek budou následovat, celkem by jich mělo být 120, z toho 20 dynamických. Dynamické otázky, kdy se žadateli spustí krátká animace, po níž musí vyhodnotit uvedenou dopravní situaci, si můžete vyzkoušet v tomto odkazu. Ukázka z klasických testovacích otázek je pak v naší galerii či v tomto odkazu.

Cílem nových otázek je, aby uchazeči o řidičské oprávnění skupiny B o dopravních situacích více přemýšleli a dokázali správně vyhodnotit situace, ke kterým v reálném provozu často dochází.

Diskuze (23) Další článek: Hyundai láká na elektrické SUV Ioniq 7. Očekává se velká baterie a sedm míst

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,