Autoshow 2004: novinky z Paříže v Praze

Autosalon Autoshow, který se koná od 21. do 24. října, představí v národní premiéře hned několik novinek, které veřejnost poprvé viděla v Paříži. Výstavu doprovází další program jako Car&Audio Show, Allroad Show či Veteran Car Show.
Autoshow 2004: novinky z Paříže v Praze
Seznam kapitol
 1. Autoshow slaví jubileum, základní údaje
 2. Doprovodný program, seznam vystavovatelů

V Praze se představí hned několik novinek z Paříže, z nichž asi nejobletovanější bude Škoda Octavia kombi. Nebude chybět také Seat Toledo, Mazda 5 či faceliftovaná Audi A4.

Tip: Fotografie z loňského ročníku, přehled novinek na pařížském autosalonu

Poznámka: Další informace o výstavě jsou převzaty z webu pořadatele.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škoda Octavia kombi


Autoshow slaví jubileum

Již v tradičním říjnovém termínu otevírá své brány AUTOSHOW PRAHA 2004, jehož pořadatelem je Incheba Praha, spol. s r. o. Jubilejní desátý ročník se uskuteční od 21. do 24. října 2004, opět v areálu Výstaviště v Praze 7 – Holešovicích.

AUTOSHOW PRAHA 2004 se v průběhu let vyprofilovalo do podoby komplexního souboru specializovaných dílčích výstav, postihujících všechny oblasti motorismu – osobní, užitkové i nákladní automobily, přípojná, speciální a komunální vozidla, autodíly a příslušenství, vybavení pro servisy, tuning, automobilové hifi-technologie, závodní techniku i veterány. Vystavující firmy zaplní svými stánky nejen Průmyslový palác a Křižíkovy pavilony, ale i přilehlé venkovní plochy.

Velký nápor zájemců o nejnovější automobilové novinky, včetně těch, které měly svoji světovou premiéru na nedávném pařížském autosalonu, lze očekávat v Průmyslovém paláci, zasvěceném expozicím osobních a lehkých užitkových automobilů. Vedle řady atraktivních modelů, určených ke komerčnímu prodeji, se na výstavě představí také studie vozidla pro volný čas – Street Roadsteru Pony. Další vystavenou studií je vůz Škoda ENVE.

Dílčí přehlídky, mapující jednotlivé oblasti automobilismu, jsou umístěny do Křižíkových pavilonů. V Křižíkově pavilonu E to bude Car&Audio Show, věnované špičkové automobilové audiotechnice, ale také navigačním systémům. Do sousedního „céčka“ zamíří především ti, které zajímají individuální úpravy automobilů. Součástí tuningu&racingu se stane rovněž 4. Tuningsraz v sobotu 23. října. Při něm loni o primát nejkrásněji upraveného auta zápolilo přes 160 soutěžících a letošní účast bude ještě bohatší. Příležitost vyzkoušet si vůz s pohonem všech kol v jemu vlastním prostředí se naskytne při Allroad Show na terénním polygonu v zadní části Výstaviště. Křižíkův pavilon D se pak stane dočasným domovem nejen pro soudobé závodní speciály, ale v rámci Veteran Car Show také pro nejkrásnější luxusní a sportovní vozy minulého století.

Prezentaci v oblasti veteránů doplní přehlídka 1st Veteran US Car Clubu, který vystaví klasické americké automobily z 50. – 80. let. Mezi ně budou patřit např. cadillacy, chevrolety, buicky, fordy.

První dekádu svého trvání završuje také ASA PRAHA, výstava autodílů, autopříslušenství, servisních služeb a zařízení pro autoprůmysl. O tom, že nejde o záležitost jen pro odborníky, svědčí fakt, že mezi vystavovateli v Křižíkově pavilonu B jsou např. prodejci pneumatik nebo výrobci zabezpečovacích zařízení automobilů.

Na volných plochách před Průmyslovým palácem budou k vidění poněkud větší auta. Na správné adrese tu budou zájemci o nákladní automobily, autobusy, návěsy, přívěsy a nástavby, jimž je určen  již 11. Transped. Sesterská  Comma, orientovaná na sféru komunální techniky a služeb, je jedinou akcí svého druhu v Čechách a právě prezentace těchto nenápadných, ale pro dopravu i život ve městě nezbytných pomocníků bude na skutečně reprezentativní úrovni.

Mnoho různých podob má připravovaný doprovodný program. Najde se v něm kupříkladu návštěvnická anketa o atraktivní ceny (soutěžní kupon bude součástí vstupenky). Dále proběhne každý den losování o víkend s jakýmkoliv vozem z půjčovny Rentpoint Auto Palace Spořilov. Své řidičské umění si bude možné zdokonalit ve škole smyků. V provozu bude rovněž, ve spolupráci se společností ABA, vzorová stanice technické kontroly. V ní si motoristé budou mít možnost bezplatně si nechat zkontrolovat své auto. A protože bude fungovat před hlavním vchodem do areálu, bude dostupná i těm, kteří si nezakoupí vstupenky na výstavu.

Autoshow Praha 2004 je otevřeno denně od 9.30 do 18 hodin. Letos poprvé bude v provozu bezplatná kyvadlová autobusová linka 751 ze stanice metra C Nádraží Holešovice, která doveze návštěvníky do spodní části areálu Výstaviště ke Křížíkovu pavilonu E. U něj si bude možné také zakoupit vstupenky (další pokladny budou otevřené samozřejmě u hlavní brány Výstaviště). Ty budou k dostání ve třech cenových relacích – jako běžné (120 Kč), zlevněné (60 Kč) i výhodné rodinné (200 Kč).

Základní údaje o veletrhu

Datum konání: 21-24. 10. 2004
Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice
Otevírací doba: 9.30-18.00 hodin
Základní oborové členění:

 • Osobní automobily
 • Užitkové automobily
 • Autobusy
 • Auto hobby
 • Autodesign, tuning, doplňky
 • Audio a video technika pro automobily
 • Navigace, mobilní média a komunikace
 • Finanční služby, půjčovny
 • Autobazary
 • Asistenční služby
 • Odborná literatura, časopisy, vydavatelství
 • Instituce a společnosti
 • Ostatní

Vstupné:

 • dospělí: 120 Kč
 • zlevněné: 60 Kč
 • rodinné: 200 Kč
Následující kapitola
Seznam kapitol
 1. Autoshow slaví jubileum, základní údaje
 2. Doprovodný program, seznam vystavovatelů
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků