Autoshow 2004: novinky z Paříže v Praze

Autosalon Autoshow, který se koná od 21. do 24. října, představí v národní premiéře hned několik novinek, které veřejnost poprvé viděla v Paříži. Výstavu doprovází další program jako Car&Audio Show, Allroad Show či Veteran Car Show.
Autoshow 2004: novinky z Paříže v Praze
Seznam kapitol
 1. Autoshow slaví jubileum, základní údaje
 2. Doprovodný program, seznam vystavovatelů

V Praze se představí hned několik novinek z Paříže, z nichž asi nejobletovanější bude Škoda Octavia kombi. Nebude chybět také Seat Toledo, Mazda 5 či faceliftovaná Audi A4.

Tip: Fotografie z loňského ročníku, přehled novinek na pařížském autosalonu

Poznámka: Další informace o výstavě jsou převzaty z webu pořadatele.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škoda Octavia kombi


Autoshow slaví jubileum

Již v tradičním říjnovém termínu otevírá své brány AUTOSHOW PRAHA 2004, jehož pořadatelem je Incheba Praha, spol. s r. o. Jubilejní desátý ročník se uskuteční od 21. do 24. října 2004, opět v areálu Výstaviště v Praze 7 – Holešovicích.

AUTOSHOW PRAHA 2004 se v průběhu let vyprofilovalo do podoby komplexního souboru specializovaných dílčích výstav, postihujících všechny oblasti motorismu – osobní, užitkové i nákladní automobily, přípojná, speciální a komunální vozidla, autodíly a příslušenství, vybavení pro servisy, tuning, automobilové hifi-technologie, závodní techniku i veterány. Vystavující firmy zaplní svými stánky nejen Průmyslový palác a Křižíkovy pavilony, ale i přilehlé venkovní plochy.

Velký nápor zájemců o nejnovější automobilové novinky, včetně těch, které měly svoji světovou premiéru na nedávném pařížském autosalonu, lze očekávat v Průmyslovém paláci, zasvěceném expozicím osobních a lehkých užitkových automobilů. Vedle řady atraktivních modelů, určených ke komerčnímu prodeji, se na výstavě představí také studie vozidla pro volný čas – Street Roadsteru Pony. Další vystavenou studií je vůz Škoda ENVE.

Dílčí přehlídky, mapující jednotlivé oblasti automobilismu, jsou umístěny do Křižíkových pavilonů. V Křižíkově pavilonu E to bude Car&Audio Show, věnované špičkové automobilové audiotechnice, ale také navigačním systémům. Do sousedního „céčka“ zamíří především ti, které zajímají individuální úpravy automobilů. Součástí tuningu&racingu se stane rovněž 4. Tuningsraz v sobotu 23. října. Při něm loni o primát nejkrásněji upraveného auta zápolilo přes 160 soutěžících a letošní účast bude ještě bohatší. Příležitost vyzkoušet si vůz s pohonem všech kol v jemu vlastním prostředí se naskytne při Allroad Show na terénním polygonu v zadní části Výstaviště. Křižíkův pavilon D se pak stane dočasným domovem nejen pro soudobé závodní speciály, ale v rámci Veteran Car Show také pro nejkrásnější luxusní a sportovní vozy minulého století.

Prezentaci v oblasti veteránů doplní přehlídka 1st Veteran US Car Clubu, který vystaví klasické americké automobily z 50. – 80. let. Mezi ně budou patřit např. cadillacy, chevrolety, buicky, fordy.

První dekádu svého trvání završuje také ASA PRAHA, výstava autodílů, autopříslušenství, servisních služeb a zařízení pro autoprůmysl. O tom, že nejde o záležitost jen pro odborníky, svědčí fakt, že mezi vystavovateli v Křižíkově pavilonu B jsou např. prodejci pneumatik nebo výrobci zabezpečovacích zařízení automobilů.

Na volných plochách před Průmyslovým palácem budou k vidění poněkud větší auta. Na správné adrese tu budou zájemci o nákladní automobily, autobusy, návěsy, přívěsy a nástavby, jimž je určen  již 11. Transped. Sesterská  Comma, orientovaná na sféru komunální techniky a služeb, je jedinou akcí svého druhu v Čechách a právě prezentace těchto nenápadných, ale pro dopravu i život ve městě nezbytných pomocníků bude na skutečně reprezentativní úrovni.

Mnoho různých podob má připravovaný doprovodný program. Najde se v něm kupříkladu návštěvnická anketa o atraktivní ceny (soutěžní kupon bude součástí vstupenky). Dále proběhne každý den losování o víkend s jakýmkoliv vozem z půjčovny Rentpoint Auto Palace Spořilov. Své řidičské umění si bude možné zdokonalit ve škole smyků. V provozu bude rovněž, ve spolupráci se společností ABA, vzorová stanice technické kontroly. V ní si motoristé budou mít možnost bezplatně si nechat zkontrolovat své auto. A protože bude fungovat před hlavním vchodem do areálu, bude dostupná i těm, kteří si nezakoupí vstupenky na výstavu.

Autoshow Praha 2004 je otevřeno denně od 9.30 do 18 hodin. Letos poprvé bude v provozu bezplatná kyvadlová autobusová linka 751 ze stanice metra C Nádraží Holešovice, která doveze návštěvníky do spodní části areálu Výstaviště ke Křížíkovu pavilonu E. U něj si bude možné také zakoupit vstupenky (další pokladny budou otevřené samozřejmě u hlavní brány Výstaviště). Ty budou k dostání ve třech cenových relacích – jako běžné (120 Kč), zlevněné (60 Kč) i výhodné rodinné (200 Kč).

Základní údaje o veletrhu

Datum konání: 21-24. 10. 2004
Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice
Otevírací doba: 9.30-18.00 hodin
Základní oborové členění:

 • Osobní automobily
 • Užitkové automobily
 • Autobusy
 • Auto hobby
 • Autodesign, tuning, doplňky
 • Audio a video technika pro automobily
 • Navigace, mobilní média a komunikace
 • Finanční služby, půjčovny
 • Autobazary
 • Asistenční služby
 • Odborná literatura, časopisy, vydavatelství
 • Instituce a společnosti
 • Ostatní

Vstupné:

 • dospělí: 120 Kč
 • zlevněné: 60 Kč
 • rodinné: 200 Kč
Následující kapitola
Seznam kapitol
 1. Autoshow slaví jubileum, základní údaje
 2. Doprovodný program, seznam vystavovatelů
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků