Autoshow 2004: novinky z Paříže v Praze

Autosalon Autoshow, který se koná od 21. do 24. října, představí v národní premiéře hned několik novinek, které veřejnost poprvé viděla v Paříži. Výstavu doprovází další program jako Car&Audio Show, Allroad Show či Veteran Car Show.
Autoshow 2004: novinky z Paříže v Praze
Seznam kapitol
 1. Autoshow slaví jubileum, základní údaje
 2. Doprovodný program, seznam vystavovatelů

V Praze se představí hned několik novinek z Paříže, z nichž asi nejobletovanější bude Škoda Octavia kombi. Nebude chybět také Seat Toledo, Mazda 5 či faceliftovaná Audi A4.

Tip: Fotografie z loňského ročníku, přehled novinek na pařížském autosalonu

Poznámka: Další informace o výstavě jsou převzaty z webu pořadatele.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škoda Octavia kombi


Autoshow slaví jubileum

Již v tradičním říjnovém termínu otevírá své brány AUTOSHOW PRAHA 2004, jehož pořadatelem je Incheba Praha, spol. s r. o. Jubilejní desátý ročník se uskuteční od 21. do 24. října 2004, opět v areálu Výstaviště v Praze 7 – Holešovicích.

AUTOSHOW PRAHA 2004 se v průběhu let vyprofilovalo do podoby komplexního souboru specializovaných dílčích výstav, postihujících všechny oblasti motorismu – osobní, užitkové i nákladní automobily, přípojná, speciální a komunální vozidla, autodíly a příslušenství, vybavení pro servisy, tuning, automobilové hifi-technologie, závodní techniku i veterány. Vystavující firmy zaplní svými stánky nejen Průmyslový palác a Křižíkovy pavilony, ale i přilehlé venkovní plochy.

Velký nápor zájemců o nejnovější automobilové novinky, včetně těch, které měly svoji světovou premiéru na nedávném pařížském autosalonu, lze očekávat v Průmyslovém paláci, zasvěceném expozicím osobních a lehkých užitkových automobilů. Vedle řady atraktivních modelů, určených ke komerčnímu prodeji, se na výstavě představí také studie vozidla pro volný čas – Street Roadsteru Pony. Další vystavenou studií je vůz Škoda ENVE.

Dílčí přehlídky, mapující jednotlivé oblasti automobilismu, jsou umístěny do Křižíkových pavilonů. V Křižíkově pavilonu E to bude Car&Audio Show, věnované špičkové automobilové audiotechnice, ale také navigačním systémům. Do sousedního „céčka“ zamíří především ti, které zajímají individuální úpravy automobilů. Součástí tuningu&racingu se stane rovněž 4. Tuningsraz v sobotu 23. října. Při něm loni o primát nejkrásněji upraveného auta zápolilo přes 160 soutěžících a letošní účast bude ještě bohatší. Příležitost vyzkoušet si vůz s pohonem všech kol v jemu vlastním prostředí se naskytne při Allroad Show na terénním polygonu v zadní části Výstaviště. Křižíkův pavilon D se pak stane dočasným domovem nejen pro soudobé závodní speciály, ale v rámci Veteran Car Show také pro nejkrásnější luxusní a sportovní vozy minulého století.

Prezentaci v oblasti veteránů doplní přehlídka 1st Veteran US Car Clubu, který vystaví klasické americké automobily z 50. – 80. let. Mezi ně budou patřit např. cadillacy, chevrolety, buicky, fordy.

První dekádu svého trvání završuje také ASA PRAHA, výstava autodílů, autopříslušenství, servisních služeb a zařízení pro autoprůmysl. O tom, že nejde o záležitost jen pro odborníky, svědčí fakt, že mezi vystavovateli v Křižíkově pavilonu B jsou např. prodejci pneumatik nebo výrobci zabezpečovacích zařízení automobilů.

Na volných plochách před Průmyslovým palácem budou k vidění poněkud větší auta. Na správné adrese tu budou zájemci o nákladní automobily, autobusy, návěsy, přívěsy a nástavby, jimž je určen  již 11. Transped. Sesterská  Comma, orientovaná na sféru komunální techniky a služeb, je jedinou akcí svého druhu v Čechách a právě prezentace těchto nenápadných, ale pro dopravu i život ve městě nezbytných pomocníků bude na skutečně reprezentativní úrovni.

Mnoho různých podob má připravovaný doprovodný program. Najde se v něm kupříkladu návštěvnická anketa o atraktivní ceny (soutěžní kupon bude součástí vstupenky). Dále proběhne každý den losování o víkend s jakýmkoliv vozem z půjčovny Rentpoint Auto Palace Spořilov. Své řidičské umění si bude možné zdokonalit ve škole smyků. V provozu bude rovněž, ve spolupráci se společností ABA, vzorová stanice technické kontroly. V ní si motoristé budou mít možnost bezplatně si nechat zkontrolovat své auto. A protože bude fungovat před hlavním vchodem do areálu, bude dostupná i těm, kteří si nezakoupí vstupenky na výstavu.

Autoshow Praha 2004 je otevřeno denně od 9.30 do 18 hodin. Letos poprvé bude v provozu bezplatná kyvadlová autobusová linka 751 ze stanice metra C Nádraží Holešovice, která doveze návštěvníky do spodní části areálu Výstaviště ke Křížíkovu pavilonu E. U něj si bude možné také zakoupit vstupenky (další pokladny budou otevřené samozřejmě u hlavní brány Výstaviště). Ty budou k dostání ve třech cenových relacích – jako běžné (120 Kč), zlevněné (60 Kč) i výhodné rodinné (200 Kč).

Základní údaje o veletrhu

Datum konání: 21-24. 10. 2004
Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice
Otevírací doba: 9.30-18.00 hodin
Základní oborové členění:

 • Osobní automobily
 • Užitkové automobily
 • Autobusy
 • Auto hobby
 • Autodesign, tuning, doplňky
 • Audio a video technika pro automobily
 • Navigace, mobilní média a komunikace
 • Finanční služby, půjčovny
 • Autobazary
 • Asistenční služby
 • Odborná literatura, časopisy, vydavatelství
 • Instituce a společnosti
 • Ostatní

Vstupné:

 • dospělí: 120 Kč
 • zlevněné: 60 Kč
 • rodinné: 200 Kč
Následující kapitola
Seznam kapitol
 1. Autoshow slaví jubileum, základní údaje
 2. Doprovodný program, seznam vystavovatelů
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků