Autosalony Seat v novém.

Automobilka Seat cílevědomě mění svůj image – po novém logu a nové filozofii v designu vozů přichází na řadu i vzhled jejích autosalonů. Před několika dny byl v Mladé Boleslavi slavnostně otevřen showroom firmy ASB Bartoš, který je vůbec prvním autosalonem…
Autosalony Seat v novém.
Automobilka Seat cílevědomě mění svůj image – po novém logu a nové filozofii v designu vozů přichází na řadu i vzhled jejích autosalonů. Před několika dny byl v Mladé Boleslavi slavnostně otevřen showroom firmy ASB Bartoš, který je vůbec prvním autosalonem značky Seat na světě, jenž je postaven podle nového architektonického konceptu španělské automobilky.

„Podílem na trhu pro Seat ČR řadí k nejlepším zemím v Evropě a jsem rád, že nyní jsme získali i významné prvenství: „Otevřeli jsme vůbec první autosalon, plně odpovídající novému konceptu automobilky Seat,“ prohlásil při slavnostním otevření Udo-Ernst Quast, ředitel divize Seat společnosti Import Volkswagen Group, s.r.o., která je oficiálním importérem automobilů Seat do ČR.

„Je symbolické, že toto nové dealerství vyrostlo právě v Mladé Boleslavi, městě automobilky Škoda, která – stejně jako Seat - patří do silné skupiny koncernu Volkswagen,“ říká José M. Garcia, regionální ředitel společnosti Seat S.A.

Nový vzhled i nové materiály – to jsou pilíře architektonického konceptu Seatu, podle kterých se budou budovat všechny nové autosalony. Mladoboleslavské centrum značky Seat tedy charakterizuje hojné využití skla a oceli, velké prosklené plochy a zcela originální půdorys předváděcí haly ve tvaru písmene „S“.

Servisní zázemí mladoboleslavského prodejce značky Seat se kolaudovalo před necelým rokem. Stavba předváděcí haly a souvisejících provozů však byla náročnější, protože s novým designérským konceptem dosud nebyly žádné zkušenosti. „Dokumentaci jsme dostali loni na podzim, stavět jsme začali letos v únoru,“ komentuje průběh stavby Ivan Bartoš, majitel firmy ASB Bartoš s.r.o., díky které má po letech Seat opět zastoupení v Mladé Boleslavi.

Projekt si vyžádal investice ve výši přibližně 14 milionů Kč. „Nabídky stavebních firem, které nám chtěli autosalon postavit na klíč, se pohybovaly někde od 25 do 35 milionů. My jsme ale šli cestou dodávek menších stavebních celků od různých firem a tímto způsobem se nám podařilo výrazně snížit náklady. Bylo to sice náročné na organizaci práce, ale v konečném efektu mnohem levnější,“ říká Ivan Bartoš.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků