Autosalon Ženeva 2023 potvrzen! Uskuteční se únoru, tentokrát to zřejmě bude otázka přežití

Po ne moc povedeném autosalonu v Mnichově už by to chtělo nějakou pořádnou autoshow. Tahle může být osudová.

Nejslavnější autosalon na světě se měl v letošním roce vrátit na scénu a pokračovat ve více než devadesátileté tradici. Bohužel byl i tak zrušen, protože pandemie koronaviru byla prý stále velmi silná. Některé automobilky navíc svou účast předem zrušily. Absenci třeba rovnou oznámily značky ze skupiny Stellantis.

Jsme tedy třetím rokem bez Ženevy, ale nebojte, protože organizátoři už přicházejí se zprávou na příští rok. 91. ročník Geneva International Motor Show skutečně bude a odehraje se od úterý 14. února do neděle 19. února v roce 2023. Návrat na scénu ale není tak jednoduchý, jak se může zdát. Automobilky teď totiž ví, že mohou fungovat i bez výstavních ploch.

„Při tomto restartu nemáme žádné záruky. Musíme přesvědčovat značku po značce, aby se do Ženevy vrátily. Zároveň jsme si vědomi toho, že se nesetkáme s takovým nadšením, jako před covidem, ale určité nadšení pro autosalony mezi automobilkami stále existuje,“ uvedl současný kormidelník autosalonu Sandro Mesquita pro švýcarské radio Lac.

Zároveň dodal, že na úspěšnosti příštího ročníku bude záviset přežití celé organizace. Můžeme tak být svědky skutečně velkolepého ročníku, který se bude snažit co nejvíce zaujmout. Konat se bude již tradičně na ženevském Palexpo.

Diskuze (1) Další článek: Toyota GR Corolla se zrodila jako třídveřový hatchback i prostorné kombi. Které byste si vybrali?

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,