Autosalon Ženeva 2023 nakonec nebude! Je to již počtvrté v řadě, příští rok se odehraje pouze druhá část v Kataru

Ani po třech letech čekání se příští rok nedočkáme autosalonu v Ženevě. Rozhodla o tom čtvrteční porada pořadatelské organizace.

Slavná éra evropských autosalonů je dávno za vrcholem. Zastoupení automobilek zvolna klesalo, jelikož z mediálního hlediska dávaly přednost premiérám v individuálním a zajímavějším prostředí. V posledních letech navíc dění ovlivnila celosvětová pandemie, která byla hlavní příčinou zrušení ženevského autosalonu v předešlých třech letech.

Mnozí nadšenci proto upírali naděje k roku 2023. Mezinárodní organizace (Comité permanent du Salon international de l'automobile de Genève) pořádající autosalon navíc počítala se dvěma eventy. V únoru se měl konat tradiční autosalon v Ženevě a v listopadu by automobilky zavítaly na výstaviště do Kataru. Jde o první krok v perspektivní spolupráci s Qatar Tourism. Tento formát byl obecně přijat s nadšením a organizátoři udělali maximum pro konání obou akcí.

I přesto přišlo po čtvrteční poradě v Bernu oznámení, že kvůli politické a ekonomické nejistotě, i obavám z pokračující pandemie v Evropě, se výstava omezí pouze na podzimní Katar. I automobilky samotné bojovaly s potvrzením účasti, jelikož mnohdy nejsou schopné závazně naplánovat přítomnost nových modelů.

Váš názor Další článek: BMW M4 CSL dodriftovalo do českého konfigurátoru. Už v základu je nabušené vším, co potřebuje

Témata článku: , , , , , , , , , , ,