Autosalon Ženeva 2022 nakonec nebude. Výrobci teď mají na práci důležitější věci

Jeden z největších autosalonů na světě se na svůj návrat ještě necítí. Slibuje ho ale na přespříští rok.

Ještě před pár dny to vypadalo, že se v druhé půlce února po dvouleté odlmce sejdeme na věhlasném ženevském autosalonu k prozkoumání automobilových novinek. Jedna z nejdůležitějších automobilových výstav světa už sbírala první účastníky, mezi kterými nechyběl třeba koncern Volkswagen, konkrétně značky Volkswagen, Audi, Cupra, Seat či Škoda.

Jeep Grand Cherokee projel výlohou autosalonu. Nástupce se ukáže za 2 dny

Jeep Grand Cherokee projel výlohou autosalonu. Nástupce se ukáže za 2 dny

Na druhou stranu měl kompletně chybět koncern Stellantis, jehož značky byly v minulosti pro výstavu pravidelnými účastníky. Absenci potvrdili i Američané, třeba Ford i General Motors. Dnes však přichází od organizátorů zpráva, že se ženevský autosalon pro rok 2022 ruší a vrátí se v roce 2023, aby mohl být ještě silnější.

Organizátoři si tento krok odůvodnili tím, že pandemie koronaviru i nadále ve velkém hrozí a ohrožuje tak i cestování. Zároveň se s ní musejí vypořádat i jednotlivé automobilky. Jednoduše tak organizátoři říkají, že automobilky teď mají jiné věci na práci, než řešení autosalonu, a musí si nejdřív srovnat vlastní provoz.

Autosalon IAA měl před 30 lety úroveň. Na taková auta už dnes skoro nenarazíte

Autosalon IAA měl před 30 lety úroveň. Na taková auta už dnes skoro nenarazíte

I přes veškeré snahy se tedy ženevský autosalon pro příští rok ruší. Už teď se ale prý můžeme těšit na rok 2023, kdy se má švýcarské město opět proměnit v automobilovou show, jako tomu bylo již od roku 1905.

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků