Autosalon Ženeva 2021 nebude. Výrobci nemají zájem, budoucnost je nejistá

Od organizátorů slavného autosalonu padlo definitivní slovo.

Kdo čekal, že se autosalon v Ženevě (GIMS) po letošním zrušení z důvodu pandemie koronaviru vrátí do starých kolejí, má smůlu. Organizátoři oficiálně prohlašují, že ani v roce 2021 se slavná výstava konat nebude. Původně se měla vrátit do kalendáře motoristických akci opět v březnu.

Korejci vzali posměváčkům vítr z plachet. V uznávané studii kvality jsou nejlepší

Korejci vzali posměváčkům vítr z plachet. V uznávané studii kvality jsou nejlepší

Co tedy načala celosvětová pandemie, to nakonec utvrzují i samotné automobilky. Většina vystavovatelů totiž v dotazníku organizátorů uvedla, že se ročníku 2021 pravděpodobně nebude účastnit. Určité množství značek pak uvedlo případný zájem o rok 2022. Ani to však konání ženevského autosalonu v budoucnu nepotvrzuje.

Vedení GIMS uvádí, že se značky potřebují vzpamatovat z následků pandemie a rovněž není jisté, zda by ročník 2021 dokázal přilákat dostatečné množství, přesněji stovky tisíc návštěvníků, jako tomu bylo v předchozích letech.

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Do všeho zasahuje i fakt, že koncept tradičních autosalonů se stánky automobilek a návštěvníky pod jednou střechou zastarává. Stále více výrobců upřednostňuje, ať z finančních či virálních důvodů, on-line prezentace nebo soukromé události pro vybrané publikum. Z toho důvodu nedávno Lamborghini oznámilo, že s velkými autosalony nadobro končí.

Organizátoři GIMS uvádějí, že letošní náhlé zrušení ženevského autosalonu pouhých pár dní před startem mělo za následek ztrátu ve výši zhruba 10,2 milionů euro (asi 273 milionů korun). I proto se objevila myšlenka prodání celého autosalonu do vlastnictví výstaviště Palexpo SA, na kterém se každoročně koná.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků