Autosalon Ženeva 2021 nebude. Výrobci nemají zájem, budoucnost je nejistá

Od organizátorů slavného autosalonu padlo definitivní slovo.

Kdo čekal, že se autosalon v Ženevě (GIMS) po letošním zrušení z důvodu pandemie koronaviru vrátí do starých kolejí, má smůlu. Organizátoři oficiálně prohlašují, že ani v roce 2021 se slavná výstava konat nebude. Původně se měla vrátit do kalendáře motoristických akci opět v březnu.

Korejci vzali posměváčkům vítr z plachet. V uznávané studii kvality jsou nejlepší

Korejci vzali posměváčkům vítr z plachet. V uznávané studii kvality jsou nejlepší

Co tedy načala celosvětová pandemie, to nakonec utvrzují i samotné automobilky. Většina vystavovatelů totiž v dotazníku organizátorů uvedla, že se ročníku 2021 pravděpodobně nebude účastnit. Určité množství značek pak uvedlo případný zájem o rok 2022. Ani to však konání ženevského autosalonu v budoucnu nepotvrzuje.

Vedení GIMS uvádí, že se značky potřebují vzpamatovat z následků pandemie a rovněž není jisté, zda by ročník 2021 dokázal přilákat dostatečné množství, přesněji stovky tisíc návštěvníků, jako tomu bylo v předchozích letech.

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Do všeho zasahuje i fakt, že koncept tradičních autosalonů se stánky automobilek a návštěvníky pod jednou střechou zastarává. Stále více výrobců upřednostňuje, ať z finančních či virálních důvodů, on-line prezentace nebo soukromé události pro vybrané publikum. Z toho důvodu nedávno Lamborghini oznámilo, že s velkými autosalony nadobro končí.

Organizátoři GIMS uvádějí, že letošní náhlé zrušení ženevského autosalonu pouhých pár dní před startem mělo za následek ztrátu ve výši zhruba 10,2 milionů euro (asi 273 milionů korun). I proto se objevila myšlenka prodání celého autosalonu do vlastnictví výstaviště Palexpo SA, na kterém se každoročně koná.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků