Toyota láká na nový crossover do města. Má pohon 4x4, Captur a Kamiq asi neohrozí

Pohon všech kol, aktuální verze hybridu a vysoká světlá výška. Tohle možná nebude úplně do města.

Toyota přiveze na autosalon v Ženevě zbrusu nový Yaris, plug-in hybridní verzi SUV RAV4, vodíkový Mirai, ale i dosud neznámé SUV segmentu B, na nějž vypouští první upoutávku. Vedle první fotografie odhaluje i pár informací, které nám prozatím pomohou vůz zařadit.

Levná Toyota Supra je konečně v Česku. Vypadá skvěle a ušetří přes 500.000 Kč

Levná Toyota Supra je konečně v Česku. Vypadá skvěle a ušetří přes 500.000 Kč

Novinka bude těžit z vyvýšeného podvozku, pohonu všech kol a aktuální verze hybridní soustavy. Do již přeplněného segmentu tak vnese několik aspektů, které v něm nejsou až tak běžné. Například vozy s německou platformou MQB A0, mezi které se řadí například Škoda Kamiq, pohonem všech kol nedisponují. Stejné je to i s králem segmentu Renaultem Captur. Do města, kam jsou tyto vozy převážně určeny, to vlastně není potřeba. 

A to nám dává malou nápovědu, kde se bude novinka cítit nejlépe. Předešlá skica (v galerii) totiž nastřelila boční profil vozu, který připomínal zmenšeninu velkého SUV RAV4. Tudíž by klidně mohlo jít o bytelný crossover, který se dokáže poprat i s méně náročným terénem. Zároveň by tak novinka nelezla do zelí modelu C-HR, což je městský hybridní crossover a konkurent výše zmíněných modelů.

O osudu TPCA je rozhodnuto. Toyota začne v Kolíně vyrábět nový Yaris

O osudu TPCA je rozhodnuto. Toyota začne v Kolíně vyrábět nový Yaris

Robustních crossoverů s pohonem všech kol je jako šafránu. Toyota bude zřejmě cílit do segmentu, kam patří třeba Suzuki Vitara. Hyundai Kona by také mohl být tím pravým soupeřem. Uvidíme ale, až se novinka 3. března představí.

Galerie doplněna o model RAV4 Plug-in Hybrid. Všimněte si velmi podobné siluety se skicou.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 111 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků