Toyota láká na nový crossover do města. Má pohon 4x4, Captur a Kamiq asi neohrozí

Pohon všech kol, aktuální verze hybridu a vysoká světlá výška. Tohle možná nebude úplně do města.

Toyota přiveze na autosalon v Ženevě zbrusu nový Yaris, plug-in hybridní verzi SUV RAV4, vodíkový Mirai, ale i dosud neznámé SUV segmentu B, na nějž vypouští první upoutávku. Vedle první fotografie odhaluje i pár informací, které nám prozatím pomohou vůz zařadit.

Levná Toyota Supra je konečně v Česku. Vypadá skvěle a ušetří přes 500.000 Kč

Levná Toyota Supra je konečně v Česku. Vypadá skvěle a ušetří přes 500.000 Kč

Novinka bude těžit z vyvýšeného podvozku, pohonu všech kol a aktuální verze hybridní soustavy. Do již přeplněného segmentu tak vnese několik aspektů, které v něm nejsou až tak běžné. Například vozy s německou platformou MQB A0, mezi které se řadí například Škoda Kamiq, pohonem všech kol nedisponují. Stejné je to i s králem segmentu Renaultem Captur. Do města, kam jsou tyto vozy převážně určeny, to vlastně není potřeba. 

A to nám dává malou nápovědu, kde se bude novinka cítit nejlépe. Předešlá skica (v galerii) totiž nastřelila boční profil vozu, který připomínal zmenšeninu velkého SUV RAV4. Tudíž by klidně mohlo jít o bytelný crossover, který se dokáže poprat i s méně náročným terénem. Zároveň by tak novinka nelezla do zelí modelu C-HR, což je městský hybridní crossover a konkurent výše zmíněných modelů.

O osudu TPCA je rozhodnuto. Toyota začne v Kolíně vyrábět nový Yaris

O osudu TPCA je rozhodnuto. Toyota začne v Kolíně vyrábět nový Yaris

Robustních crossoverů s pohonem všech kol je jako šafránu. Toyota bude zřejmě cílit do segmentu, kam patří třeba Suzuki Vitara. Hyundai Kona by také mohl být tím pravým soupeřem. Uvidíme ale, až se novinka 3. března představí.

Galerie doplněna o model RAV4 Plug-in Hybrid. Všimněte si velmi podobné siluety se skicou.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků