Škoda Kamiq Scoutline je tady. Poprvé si ji budete moct prohlédnout v Ženevě

Škoda doplňuje paletu městského SUV Kamiq o verzi s více dobrodružným charakterem.

Škoda Kamiq se představuje ve variantě Scoutline. Po dříve představené verzi Monte Carlo jde o již druhé rozšíření klasických výbavových linií Ambition a Style. Zatímco Monte Carlo sází na sportovní kabátek, Scoutline na to jde z té druhé strany. Kdo ale čeká pravověrný offroad, má smůlu. Škoda vaří podle klasického receptu přidáním dodatečných ochranných plastů.

Škoda v Česku prodává ekologické verze Scaly a Kamiqu. Má s nimi velké plány

Škoda v Česku prodává ekologické verze Scaly a Kamiqu. Má s nimi velké plány

Kamiq Scoutline přichází standardně s matně černými lemy blatníků, specifickým předním spojlerem a zadním difuzorem. Kryty zpětných zrcátek, kryty prahů a střešní nosiče jsou stříbrné. Scoutline bude dostupný na 17palcových kolech Braga, nebo osmnáctkách Crater v leštěném antracitovém odstínu. Mimo to má již ve standardu full-LED zadní světlomety.

Uvnitř má Scoutline dekorační lišty v barvě jasanového dřeva, ale za příplatek můžete zvolit i broušený dekor Dark Brushed. Pedály jsou hliníkové, stejně jako výdechy klimatizace. Sedadla mají pro tuto edici specifický potah. Volant, páka ruční brzdy a hlavice řadící páky jsou potažené kůží.

Škoda Kamiq Monte Carlo je tady. Už se oficiálně ví, jak ji správně definovat

Škoda Kamiq Monte Carlo je tady. Už se oficiálně ví, jak ji správně definovat

Paleta laků karoserie zůstává stejná a nabídka motorů rovněž. I verzi Scoutline si tedy můžete dopřát s pohonem na zemní plyn. Nový Kamiq Scoutline bude možné poprvé naživo spatřit na autosalonu v Ženevě. Na trh dorazí v létě tohoto roku.

Škoda Kamiq: Kompletní sestava pohonných jednotek
Motor 1.0 TSI 1.0 TSI 1.5 TSI 1.6 TDI 1.0 G-Tec
Válce/ventily 3/4 3/4 4/4 4/4 3/4
Výkon [kW] 70 85 110 85 66
Toč. moment [Nm/min] 175 200 250 250 160
Převodovka 5M 6M(7A) 6M 6M(7A) 6M
Objem nádrže [l] 50 50 50 50 14,2 kg+9 l

Galerie doplněna o Škodu Kamiq Monte Carlo.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X