Hyundai chystá další konkurenci Škody Fabia. Bude mluvit zcela novým jazykem

Proti tvrdé konkurenci nasadí Hyundai nový designový jazyk.

Korejská automobilka vábí na novou generaci kompaktního hatchbacku i20, který bude jako první model v Evropě mluvit novým designovým jazykem Sensuous Sportiness. Hyundai tento termín popisuje jako harmonii mezi čtyřmi elementy - proporce, architektura, styl a technologie.

Hyundai nabízí i30 za akční ceny. Česku ukazuje hodně muziky za málo peněz

Hyundai nabízí i30 za akční ceny. Česku ukazuje hodně muziky za málo peněz

Cílem tohoto nového designového myšlení je vštípit vozům Hyundai jedinečnost a po stránce krásy je posunout do popředí. Automobilka chce tak dostát svému slibu, že už nebude vyrábět žádné nudné vozy. Po krásné Sonatě, která ovšem není na našem trhu, se tento slib tak dostane i k nám.

První skici opravdu odhalují radikální změnu a velký posun směrem ke sportovnosti. Při bližším zkoumání odhalíte designové prvky právě z nové Sonaty, ke kterým patří třeba přední maska a podobně tvarované světlomety. Uvnitř nás pak čeká digitální přístrojový štít propojený s infotainmentem pomocí dvou 10,25“ obrazovek.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Další detaily o novince se dozvíme v následujících dnech. K definitivnímu odhalení pak dojde na autosalonu v Ženevě. Hyundai i20 to ale na českém trhu nebude mít jednoduché. Konkurence v podobě Renaultu Clio či nové Fabie bude nelítostná.

Galerie doplněna o současný model i20.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků