Nový Hyundai i20 odhalen únikem! Může hatchback srazit Škodu Fabia na kolena?

Nedlouho před výstavní premiérou unikají na web oficiální fotky nové generace Hyundaie i20.

Velký rozdíl oproti předchůdci, což se vlastně dalo čekat. Hyundai již dříve uvedl, že u nové i20 zavede svůj nový designový jazyk Sensuous Sportiness. Ještě před odhalením na autosalonu v Ženevě se tak na internet dostává série oficiálních fotek, které onen „sportovnější“ dojem nové generace hatchbacku již naplno potvrzuje.

Nová Kia Sorento poprvé oficiálně: Nekecali. Fakt je úplně jiná!

Nová Kia Sorento poprvé oficiálně: Nekecali. Fakt je úplně jiná!

Příď vypadá mnohem agresivněji a navazuje na linky již viděné na nové Sonatě, celkově se auto prezentuje trochu širším postojem a vzadu jsou nejvýraznějšími prvky spojené svítilny, začerněná část víka kufru pod oknem a nakonec zde nechybí ani falešný difuzor. Stejně jako u i10 bude Hyundai i novou i20 nabízet s možností dvoubarevné karoserie.

Interiér jsme zatím neměli šanci vidět, podle automobilky ale také přijde ve zcela novém hávu. A samozřejmě uvede poslední trendy v oblasti digitalizace. Palubní desce bude dominovat dvojice spojených 10,25palcových displejů v rámci přístrojového štítku a obrazovky infotainmentu. Tato konfigurace se však možná objeví pouze ve vyšších výbavách.

Hyundai i30 po faceliftu se ukáže v Ženevě. Zde jsou úplně první fotografie

Hyundai i30 po faceliftu se ukáže v Ženevě. Zde jsou úplně první fotografie

Po stránce motorů ještě nevíme nic podrobnějšího. S velkou pravděpodobností si ale nová i20 vypůjčí dosavadní motorizace z palety Hyundaie se základem v přeplňovaném litrovém tříválci. Mluví se ovšem také o příchodu elektrifikované varianty. Nakonec má i20 nově přijet i v plně ostré verzi N, po vzoru hot hatche i30 N.

K oficiální premiéře dojde na autosalonu v Ženevě, který začíná novinářskými dny 3. března 2020.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 57 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků