Nový Hyundai i20 odhalen únikem! Může hatchback srazit Škodu Fabia na kolena?

Nedlouho před výstavní premiérou unikají na web oficiální fotky nové generace Hyundaie i20.

Velký rozdíl oproti předchůdci, což se vlastně dalo čekat. Hyundai již dříve uvedl, že u nové i20 zavede svůj nový designový jazyk Sensuous Sportiness. Ještě před odhalením na autosalonu v Ženevě se tak na internet dostává série oficiálních fotek, které onen „sportovnější“ dojem nové generace hatchbacku již naplno potvrzuje.

Nová Kia Sorento poprvé oficiálně: Nekecali. Fakt je úplně jiná!

Nová Kia Sorento poprvé oficiálně: Nekecali. Fakt je úplně jiná!

Příď vypadá mnohem agresivněji a navazuje na linky již viděné na nové Sonatě, celkově se auto prezentuje trochu širším postojem a vzadu jsou nejvýraznějšími prvky spojené svítilny, začerněná část víka kufru pod oknem a nakonec zde nechybí ani falešný difuzor. Stejně jako u i10 bude Hyundai i novou i20 nabízet s možností dvoubarevné karoserie.

Interiér jsme zatím neměli šanci vidět, podle automobilky ale také přijde ve zcela novém hávu. A samozřejmě uvede poslední trendy v oblasti digitalizace. Palubní desce bude dominovat dvojice spojených 10,25palcových displejů v rámci přístrojového štítku a obrazovky infotainmentu. Tato konfigurace se však možná objeví pouze ve vyšších výbavách.

Hyundai i30 po faceliftu se ukáže v Ženevě. Zde jsou úplně první fotografie

Hyundai i30 po faceliftu se ukáže v Ženevě. Zde jsou úplně první fotografie

Po stránce motorů ještě nevíme nic podrobnějšího. S velkou pravděpodobností si ale nová i20 vypůjčí dosavadní motorizace z palety Hyundaie se základem v přeplňovaném litrovém tříválci. Mluví se ovšem také o příchodu elektrifikované varianty. Nakonec má i20 nově přijet i v plně ostré verzi N, po vzoru hot hatche i30 N.

K oficiální premiéře dojde na autosalonu v Ženevě, který začíná novinářskými dny 3. března 2020.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

včera | Vladimír Kadera | 73 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků