Nová Kia Sorento se odhaluje. Design známe, pozornost teď padá na techniku

Podle plánů nám Kia ukazuje první oficiální upoutávku na novou generaci Sorenta. Veřejnosti je nicméně design SUV už delší dobu znám.

Nová generace Sorenta je pomalu za dveřmi a Kia začíná sérii upoutávek před březnovou premiérou na autosalonu v Ženevě. Ačkoliv však první oficiální fotky odhalují SUV pouze částečně, ze zastíněných proporcí je jasné, že dřívější špionážní fotografie z ulic opravdu ukazovaly sériovou podobu nového Sorenta.

Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

SUV tak působí vskutku masivně s poměrně ostrými hranami a velkou mřížkou chladiče, která plynule navazuje na LED světlomety s výraznou linkou denního osvětlení. Zadní svítilny s grafikou menších vertikálních panelů jsou poté mnohem jednodušší oproti dosavadnímu Sorentu a zasahují do boků vozu.

Kia rovněž prozrazuje, že nové Sorento bude využívat zbrusu novou platformu určenou pro středně velká SUV. Nabídnout chce více místa v kabině a dle všeho konkurovat i vozidlům o třídu výše. Dnešní trendy pak zaručují nejnovější jízdní a bezpečnostní asistenty, širokou konektivitu a nejmodernější funkce infotainmentu.

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Ostatně interiér již odhalily zmíněné špionážní fotky (viz galerie). Nová palubní deska tak bude z velké části vyplněná dvojicí displejů – digitálním přístrojovým štítem a obrazovkou infotainmentu. Tlačítek na středovém panelu uprostřed výdechů klimatizace bude stále dost, nicméně je možné, že půjde o stále populárnější dotykové plochy.

Nové Sorento se rovněž zaměří na elektrifikaci, tudíž v SUV čekejte hybridní i plug-in hybridní techniku. Detailnější informace o pohonném ústrojí však Kia zatím neuvádí. Více možná odhalí v následujících týdnech před začátkem autosalonu v Ženevě. Kompletní odhalení modelu proběhne 3. března.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se koná již 90. ročník. Výstava pro novináře začíná v pondělí 2. března odpoledne, kdy bude vyhlášeno evropské Auto roku 2019 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají tiskové dny, od čtvrtka 5. do neděle 15. března je výstaviště Palexpo přístupné veřejnosti.

Jak se nejlépe dostat do Ženevy? A kde koupit vstupenky na autosalon?
Přehled očekávaných novinek

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex
Otevírací doba: Po - Pá 10:00 - 20:00, So - Ne 09:00 - 19:00
Vstupné: dospělí 16 franků, děti 9 franků, po 16:00 je vstupné poloviční

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků