Nová Kia Sorento se odhaluje. Design známe, pozornost teď padá na techniku

Podle plánů nám Kia ukazuje první oficiální upoutávku na novou generaci Sorenta. Veřejnosti je nicméně design SUV už delší dobu znám.

Nová generace Sorenta je pomalu za dveřmi a Kia začíná sérii upoutávek před březnovou premiérou na autosalonu v Ženevě. Ačkoliv však první oficiální fotky odhalují SUV pouze částečně, ze zastíněných proporcí je jasné, že dřívější špionážní fotografie z ulic opravdu ukazovaly sériovou podobu nového Sorenta.

Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

SUV tak působí vskutku masivně s poměrně ostrými hranami a velkou mřížkou chladiče, která plynule navazuje na LED světlomety s výraznou linkou denního osvětlení. Zadní svítilny s grafikou menších vertikálních panelů jsou poté mnohem jednodušší oproti dosavadnímu Sorentu a zasahují do boků vozu.

Kia rovněž prozrazuje, že nové Sorento bude využívat zbrusu novou platformu určenou pro středně velká SUV. Nabídnout chce více místa v kabině a dle všeho konkurovat i vozidlům o třídu výše. Dnešní trendy pak zaručují nejnovější jízdní a bezpečnostní asistenty, širokou konektivitu a nejmodernější funkce infotainmentu.

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Ostatně interiér již odhalily zmíněné špionážní fotky (viz galerie). Nová palubní deska tak bude z velké části vyplněná dvojicí displejů – digitálním přístrojovým štítem a obrazovkou infotainmentu. Tlačítek na středovém panelu uprostřed výdechů klimatizace bude stále dost, nicméně je možné, že půjde o stále populárnější dotykové plochy.

Nové Sorento se rovněž zaměří na elektrifikaci, tudíž v SUV čekejte hybridní i plug-in hybridní techniku. Detailnější informace o pohonném ústrojí však Kia zatím neuvádí. Více možná odhalí v následujících týdnech před začátkem autosalonu v Ženevě. Kompletní odhalení modelu proběhne 3. března.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků