Motory pro novou Kiu Sorento odhaleny únikem. Konečně vidíme i krásný interiér

Po špionážních fotkách a oficiální upoutávce se nyní na veřejnost dostávají i první informace o hybridním pohonu nové generace Sorenta.

Představu o designu nové generace Kie Sorento už máme zcela jasnou, a to díky dřívějším špionážním fotkám a rovněž upoutávce od samotné automobilky. S vyhlíženou premiérou na březnovém autosalonu v Ženevě tak nyní padá pozornost hlavně na techniku novinky, která má zaujmout především elektrifikací.

Na veřejnost se nyní dostala tabulka údajných motorizací nového Sorenta pro Asii, USA a také Evropu. Prvotní spekulací se ukazuje, že z Koreje by mohla Kia na starý kontinent přivést 2,2litrový diesel z nové rodiny motorů „New R“, přičemž zde by fungoval v mild-hybridní specifikaci pro ještě úspornější chod. Motor má být spojen s osmistupňovým automatem.

Nová Kia Sorento se odhaluje. Design známe, pozornost teď padá na techniku

Nová Kia Sorento se odhaluje. Design známe, pozornost teď padá na techniku

Takzvaným full-hybridem, tedy bez možnosti nabíjet ze zásuvky, se pak jeví čtyřválcová benzinová šestnáctistovka s jedním elektromotorem a šestistupňovou automatickou převodovkou. Očekává se nicméně i možnost pohonu všech kol, takže dvojice elektromotorů je rovněž pravděpodobná.

Tajemství zatím zůstává okolo plug-in hybridní varianty, kterou dříve zmiňovala i sama automobilka. Plug-in benzinovou šestnáctistovku o výkonu 141 koní (104 kW) už Kia nabízí v současném Niru PHEV, nicméně dřívější informace mluvily o ještě výkonnější elektrifikované motorizaci do zásuvky s výkonem kolem 220 koní (162 kW).   

Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

Dalším střípkem detailů o novém hybridním Sorentu bude podle všeho možnost zástavby solárního panelu na střeše, v podobném stylu jako u hybridního Hyundaie Sonata. Ostatně tuto techniku chtěl Hyundai a Kia uvést do produkce právě v roce 2020.  

Oficiální premiéra nové Kie Sorento proběhne 3. března na autosalonu v Ženevě.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků