Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

O zrušení letošního ženevského autosalonu kvůli koronaviru se v posledních několika dnech pouze spekulovalo. Nyní to máme černé na bílém.

Je to oficiální. Z obav dalšího šíření epidemie koronaviru je konání letošního autosalonu v Ženevě zrušeno. Dveře autosalonu se přitom měly otevřít už v pondělí.

Ještě dva dny zpátky ujišťovali pořadatelé mezinárodního autosalonu v Ženevě (GIMS 2020), že letošní výstava nebude současnou epidemií koronaviru postižena a proběhne dle plánu. Nyní ovšem samotná vláda Švýcarska z obavy rychlého šíření nákazy vydala prohlášení oficiálně zakazující konání velkých veřejných událostí s návštěvností přes 1000 lidí.

Rozhodnuto! Koronavirus GP Thajska neohrozí, pojede se podle plánu

Rozhodnuto! Koronavirus GP Thajska neohrozí, pojede se podle plánu

Tento zákaz se tedy pochopitelně týká i autosalonu v Ženevě, který měl otevřít brány novinářům z celého světa oficiálně už v pondělí 2. března v rámci tradičního večera koncernu VW. Ačkoliv popularita automobilových výstav stále upadá, výstaviště Palexpo v rámci autosalonu každoročně navštívilo kolem 600.000 lidí. Veřejnosti se měl autosalon otevřít o pár dní později 5. března.

Federální rada Švýcarska se sešla dnes dopoledne 28. února, aby následně označila šíření nákazy za „zvláštní situaci“, vyžadující zmíněný zákaz konání velkých akcí a shromáždění. Platnost zákazu je stanoveno minimálně do 15. března. Právě v Ženevě byl přitom ve čtvrtek potvrzen první případ nákazy koronavirem na území Švýcarska.

Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Koronavirus: Počet nakažených, počet mrtvých a odhadovaná smrtnost

Koronavirus: Počet nakažených, počet mrtvých a odhadovaná smrtnost

Pro zúčastněné automobilky plánující premiéry na autosalonu tedy půjde o vskutku nepříjemnou situaci. Přesto se ale letošního ročníku rozhodla z vlastní iniciativy nezúčastnit již celá řada výrobců, čistě kvůli nezájmu o tento stárnoucí způsob prezentace novinek. Absenci už týdny předem oznámili například Jaguar Land Rover, Lamborghini, Volvo, Ford, Opel, Citroën, Peugeot nebo Nissan.

Koronavirus online

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků