Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

O zrušení letošního ženevského autosalonu kvůli koronaviru se v posledních několika dnech pouze spekulovalo. Nyní to máme černé na bílém.

Je to oficiální. Z obav dalšího šíření epidemie koronaviru je konání letošního autosalonu v Ženevě zrušeno. Dveře autosalonu se přitom měly otevřít už v pondělí.

Ještě dva dny zpátky ujišťovali pořadatelé mezinárodního autosalonu v Ženevě (GIMS 2020), že letošní výstava nebude současnou epidemií koronaviru postižena a proběhne dle plánu. Nyní ovšem samotná vláda Švýcarska z obavy rychlého šíření nákazy vydala prohlášení oficiálně zakazující konání velkých veřejných událostí s návštěvností přes 1000 lidí.

Rozhodnuto! Koronavirus GP Thajska neohrozí, pojede se podle plánu

Rozhodnuto! Koronavirus GP Thajska neohrozí, pojede se podle plánu

Tento zákaz se tedy pochopitelně týká i autosalonu v Ženevě, který měl otevřít brány novinářům z celého světa oficiálně už v pondělí 2. března v rámci tradičního večera koncernu VW. Ačkoliv popularita automobilových výstav stále upadá, výstaviště Palexpo v rámci autosalonu každoročně navštívilo kolem 600.000 lidí. Veřejnosti se měl autosalon otevřít o pár dní později 5. března.

Federální rada Švýcarska se sešla dnes dopoledne 28. února, aby následně označila šíření nákazy za „zvláštní situaci“, vyžadující zmíněný zákaz konání velkých akcí a shromáždění. Platnost zákazu je stanoveno minimálně do 15. března. Právě v Ženevě byl přitom ve čtvrtek potvrzen první případ nákazy koronavirem na území Švýcarska.

Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Koronavirus: Počet nakažených, počet mrtvých a odhadovaná smrtnost

Koronavirus: Počet nakažených, počet mrtvých a odhadovaná smrtnost

Pro zúčastněné automobilky plánující premiéry na autosalonu tedy půjde o vskutku nepříjemnou situaci. Přesto se ale letošního ročníku rozhodla z vlastní iniciativy nezúčastnit již celá řada výrobců, čistě kvůli nezájmu o tento stárnoucí způsob prezentace novinek. Absenci už týdny předem oznámili například Jaguar Land Rover, Lamborghini, Volvo, Ford, Opel, Citroën, Peugeot nebo Nissan.

Koronavirus online

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 57 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků