VIDEO: To nejlepší ze zrušené Ženevy! Návrat Alfy, sportovní Bugatti i Porsche

Divoký McLaren, sličná Italka, Hyundai bez volantu a řidičské Bugatti. To a ještě víc se představilo během posledních pár dnů. Ovšem ne v Ženevě..

Letošní autosalon v Ženevě sice zrušili, ale automobilky nás o své novinky rozhodně neochudily. Prezentace nových modelů se přemístily na obrazovky počítačů a můžeme se tak těšit z toho, co se v následujících týdnech a měsících objeví na silnicích.

Virus udělal z výstaviště v Ženevě zónu přízraků. Podívejte se, jak to vypadalo

Virus udělal z výstaviště v Ženevě zónu přízraků. Podívejte se, jak to vypadalo

Pokud jde o sportovní automobily, tak letošní Ženeva byla ve znamení diety. Představila se nám nová Alfa Romeo GTA, která oproti QV zhubla 100 kg. Stejně se postupovalo i u Bugatti a McLarenu. Jasným králem dynamiky se ale letos stal Koenigsegg, který představil model Jesko Absolut.

Nás ale více zaujala druhá jeho novinka, a to sice první Mega-GT na světě Gemera. Ta má díky dvoulitrovému tříválci a třem elektromotorům kombinovaný výkon 1700 koní a přitom ujede na nádrž a jedno nabití až 1000 kilometrů.

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

Letos se blýskl i Hyundai se svým konceptem Prophecy, kterým se nám rozhodl ukázat, jak budou nadcházející modely značky vypadat. Opomíjený ale nemůže být ani britský Morgan, který se rozhodl omladit svou legendu a navrtat do ní čtyřválec z BMW 330i.

Níže naleznete video s přehledem toho nejlepšího, co se na letošním autosalonu mělo ukázat. Uslyšíte také zvuk elektromobilu BMW i4 a dovádění Bugatti Chiron Pur Sport a McLarenu 765LT.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 81 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků