VIDEO: To nejlepší ze zrušené Ženevy! Návrat Alfy, sportovní Bugatti i Porsche

Divoký McLaren, sličná Italka, Hyundai bez volantu a řidičské Bugatti. To a ještě víc se představilo během posledních pár dnů. Ovšem ne v Ženevě..

Letošní autosalon v Ženevě sice zrušili, ale automobilky nás o své novinky rozhodně neochudily. Prezentace nových modelů se přemístily na obrazovky počítačů a můžeme se tak těšit z toho, co se v následujících týdnech a měsících objeví na silnicích.

Virus udělal z výstaviště v Ženevě zónu přízraků. Podívejte se, jak to vypadalo

Virus udělal z výstaviště v Ženevě zónu přízraků. Podívejte se, jak to vypadalo

Pokud jde o sportovní automobily, tak letošní Ženeva byla ve znamení diety. Představila se nám nová Alfa Romeo GTA, která oproti QV zhubla 100 kg. Stejně se postupovalo i u Bugatti a McLarenu. Jasným králem dynamiky se ale letos stal Koenigsegg, který představil model Jesko Absolut.

Nás ale více zaujala druhá jeho novinka, a to sice první Mega-GT na světě Gemera. Ta má díky dvoulitrovému tříválci a třem elektromotorům kombinovaný výkon 1700 koní a přitom ujede na nádrž a jedno nabití až 1000 kilometrů.

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

Letos se blýskl i Hyundai se svým konceptem Prophecy, kterým se nám rozhodl ukázat, jak budou nadcházející modely značky vypadat. Opomíjený ale nemůže být ani britský Morgan, který se rozhodl omladit svou legendu a navrtat do ní čtyřválec z BMW 330i.

Níže naleznete video s přehledem toho nejlepšího, co se na letošním autosalonu mělo ukázat. Uslyšíte také zvuk elektromobilu BMW i4 a dovádění Bugatti Chiron Pur Sport a McLarenu 765LT.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků