Autosalon Ženeva 2019: Velká fotogalerie z 1. dne. Nic není jako dřív!

První den 89. ženevského autosalonu je za námi. V souvislosti s ohlášenou absencí několika velkých automobilek si nešlo nevšimnout několika změn. Jsou to změny k lepšímu?

Start ženevského autosalonu byl i dnes naprosto stejný jako každý jiný rok. Ohromné fronty před vstupními turnikety, novináři hypnotizující hodiny, aby už konečně ukázaly 7:30 a oni mohli sprintem vyrazit do tiskového centra zabrat ta nejlepší místa. V tom je Ženeva perfektní – tiskáč je obrovský a samotný salon relativně kompaktní, takže to máte všude blíže než v Paříži či ve Frankfurtu, kde se nachodíte nesrovnatelně více.

Fotogalerie: Ženevský autosalon, den 0. Jeřáby a pokládání koberců

Fotogalerie: Ženevský autosalon, den 0. Jeřáby a pokládání koberců

Vyzbrojeni seznamem tiskových konferencí vyrážíme mezi vystavené vozy. Některé jsou odryté docela dlouho před velkou mediální slávou, jinde si novinky syslí pod plachtami do poslední chvíle, i to je ale vlastně tradice. Horší je fakt, kolik velkých značek letos v Ženevě chybí. Hyundai, Ford, Volvo, Opel, Jaguar Land Rover… všechny tyto mívaly obrovské expozice, tentokrát byste je ale hledali marně.

Ženeva 2019 živě: Dojmy z Renaultu Clio. Může být luxusní i sportovní

Ženeva 2019 živě: Dojmy z Renaultu Clio. Může být luxusní i sportovní

Je více faktorů, proč se tohle děje. Ten nejsilnější je asi finanční, protože značky vyjde levněji prezentovat žhavou novinku v rámci speciální soukromé premiéry, kdy mají navíc k dispozici větší pozornost médií. Jenže všechny ty prázdné plochy se musely nějak zaplnit, aby haly nevypadaly jako můj vlasový porost – vpředu kouty, vzadu náměstí.

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

„Prázdná“ místa občas zaplnily docela neznámé společnosti typy tuningových úpravců, restaurátorů veteránů a podobně, což je na druhou stranu super osvěžení. Ženeva už sice nikdy nebude taková jako dříve, to ale neznamená, že by na mě působila hůře. Možná jen v tom ohledu, že je tu zase o něco méně hostesek...

V přiložené galerii jsme vybrali to nejlepší z dnešního dne. Naprosto boží je expozice k 70. výročí Abarthu - tam to doslova voní benzinem! Samozřejmě to není vše, na co se můžete těšit v případě, že do Ženevy vyrazíte osobně. Zítra pokračujeme!

Speciál: Autosalon Ženeva 2019

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se koná již 89. ročník. Výstava pro novináře začíná v pondělí 4. března odpoledne, kdy bude vyhlášeno evropské Auto roku 2019 (COTY). Na úterý 5. a středu 6. března připadají tiskové dny, od čtvrtka 7. do neděle 17. března je výstaviště Palexpo přístupné veřejnosti.

 • Jak se nejlépe dostat do Ženevy? A kde koupit vstupenky na autosalon?
 • Přehled očekávaných premiér

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex
Otevírací doba: Po - Pá 10:00 - 20:00, So - Ne 09:00 - 19:00
Vstupné: dospělí 16 franků, děti 9 franků, po 16:00 je vstupné poloviční

Škoda Kamiq • Škoda ScalaŠkoda Vision iVRenault ClioRenault TwingoAudi e-tronHonda EV Mitsubishi EV konceptKia e-SoulSsangYong Korando VW I.D Beach Buggy Cupra FormentorMitsubishi ASXPeugeot 208Volkswagen T-Roc R

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků