Škoda Kamiq odhaluje své LED světlomety. Nepřipomínají vám něco?

Třetí a nejmenší SUV od Škodovky jsme zatím mohli vidět pouze na několika skicách. K další upoutávce se však nyní přidává záběr na LED světlomety novinky.

Kromě nové Scaly a konceptu elektrického crossoveru Vision iV nám Škoda na autosalonu v Ženevě konečně ukáže také produkční verzi nového malého SUV Kamiq. První ilustrace vozu toho již dost prozradily a teď se můžeme detailněji podívat na jeho světlomety, které budou hrát výraznou roli v designovém směřování automobilky.

Kamiq totiž bude jakožto nejmenší SUV Škodovky používat LED světlomety s dynamickými směrovkami, které známe například již z modelů Audi. Blinkry se tedy budou rozsvěcovat postupně, jak už odhalilo dřívější video. Po vzoru zbylých SUV v nabídce Škody se přitom i Kamiq dočká dělených světlometů.

Hlavní lampy se nově nachází pod linkou LED denního svícení. Opět pak bude ve světlech k vidění i krystalická struktura, jenom se nemůžeme zbavit dojmu, že něco takového už tady dříve bylo. Ostatně, přesvědčte se o tom v přiložené galerii.

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Jak už víme, po Scale půjde o druhý model škodovky postavený na platformě MQB A0 a v hierarchii značky má Kamiq zastávat spíše druhou karosářskou verzi Scaly. Rozvor bude čítat 2651 mm a zavazadelník nabídne základní objem 400 litrů, po sklopení zadních opěradel až 1395 litrů. Záběr do interiéru a další technická data již Škoda zveřejnila dříve.

Oficiální živé premiéry se dočká Kamiq na autosalonu v Ženevě, a to již 5. března 2019, kdy začínají novinářské dny. Dalších fotek a podrobností bychom se však měli dočkat ještě dříve.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků