Škoda Kamiq odhaluje své LED světlomety. Nepřipomínají vám něco?

Třetí a nejmenší SUV od Škodovky jsme zatím mohli vidět pouze na několika skicách. K další upoutávce se však nyní přidává záběr na LED světlomety novinky.

Kromě nové Scaly a konceptu elektrického crossoveru Vision iV nám Škoda na autosalonu v Ženevě konečně ukáže také produkční verzi nového malého SUV Kamiq. První ilustrace vozu toho již dost prozradily a teď se můžeme detailněji podívat na jeho světlomety, které budou hrát výraznou roli v designovém směřování automobilky.

Kamiq totiž bude jakožto nejmenší SUV Škodovky používat LED světlomety s dynamickými směrovkami, které známe například již z modelů Audi. Blinkry se tedy budou rozsvěcovat postupně, jak už odhalilo dřívější video. Po vzoru zbylých SUV v nabídce Škody se přitom i Kamiq dočká dělených světlometů.

Hlavní lampy se nově nachází pod linkou LED denního svícení. Opět pak bude ve světlech k vidění i krystalická struktura, jenom se nemůžeme zbavit dojmu, že něco takového už tady dříve bylo. Ostatně, přesvědčte se o tom v přiložené galerii.

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Jak už víme, po Scale půjde o druhý model škodovky postavený na platformě MQB A0 a v hierarchii značky má Kamiq zastávat spíše druhou karosářskou verzi Scaly. Rozvor bude čítat 2651 mm a zavazadelník nabídne základní objem 400 litrů, po sklopení zadních opěradel až 1395 litrů. Záběr do interiéru a další technická data již Škoda zveřejnila dříve.

Oficiální živé premiéry se dočká Kamiq na autosalonu v Ženevě, a to již 5. března 2019, kdy začínají novinářské dny. Dalších fotek a podrobností bychom se však měli dočkat ještě dříve.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 150 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků