Škoda Kamiq odhaluje své LED světlomety. Nepřipomínají vám něco?

Třetí a nejmenší SUV od Škodovky jsme zatím mohli vidět pouze na několika skicách. K další upoutávce se však nyní přidává záběr na LED světlomety novinky.

Kromě nové Scaly a konceptu elektrického crossoveru Vision iV nám Škoda na autosalonu v Ženevě konečně ukáže také produkční verzi nového malého SUV Kamiq. První ilustrace vozu toho již dost prozradily a teď se můžeme detailněji podívat na jeho světlomety, které budou hrát výraznou roli v designovém směřování automobilky.

Kamiq totiž bude jakožto nejmenší SUV Škodovky používat LED světlomety s dynamickými směrovkami, které známe například již z modelů Audi. Blinkry se tedy budou rozsvěcovat postupně, jak už odhalilo dřívější video. Po vzoru zbylých SUV v nabídce Škody se přitom i Kamiq dočká dělených světlometů.

Hlavní lampy se nově nachází pod linkou LED denního svícení. Opět pak bude ve světlech k vidění i krystalická struktura, jenom se nemůžeme zbavit dojmu, že něco takového už tady dříve bylo. Ostatně, přesvědčte se o tom v přiložené galerii.

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Jak už víme, po Scale půjde o druhý model škodovky postavený na platformě MQB A0 a v hierarchii značky má Kamiq zastávat spíše druhou karosářskou verzi Scaly. Rozvor bude čítat 2651 mm a zavazadelník nabídne základní objem 400 litrů, po sklopení zadních opěradel až 1395 litrů. Záběr do interiéru a další technická data již Škoda zveřejnila dříve.

Oficiální živé premiéry se dočká Kamiq na autosalonu v Ženevě, a to již 5. března 2019, kdy začínají novinářské dny. Dalších fotek a podrobností bychom se však měli dočkat ještě dříve.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryNejlevnější verzePrvní statické dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků