Tata Altroz chce zabodovat. Indický hatchback přijíždí i jako elektromobil

Indická Tata ukázala v Ženevě i svůj nový dostupný hatchback, který mimochodem přijede také v čistě elektrické formě. A nutno podotknout, nevypadá vůbec špatně.

Zatímco celý koncern Jaguar Land Rover zůstal raději doma a na ženevském výstavišti letos nevystavoval, jeho místo částečně zaplnil vlastník obou britských automobilek, indická Tata. Na evropském trhu stále docela neakční značka tak přivezla do Švýcarska mimo jiné i svůj nový hatchback Altroz.

Po designové stránce se novinka jeví vcelku odvážně s maskou spojující mřížku chladiče a světlomety, výraznými prolisy na karoserii a zádí s černým panelem okolo svítilen, vytvářející razantní převis v oblasti víka kufru. Altroz měří na délku 3988 mm, na šířku 1754 mm a je vysoký 1505 mm. Objem kufru bohužel neznáme.

Tata využije Land Rover pro vlastní SUV. Chce „prémiovku“ pro Indii

Tata využije Land Rover pro vlastní SUV. Chce „prémiovku“ pro Indii

Interiér vypadá na tiskových ilustracích vcelku povedeně, naživo ovšem pozitivní dojmy trochu slábnou. Přece jen koukáme na hatchback zaměřený na indický trh a úroveň zpracování a použitých materiálů by evropským rivalům příliš nekonkurovala – tvrdé plasty na palubní desce i výplních dveří, kombinované s leskle lakovanými a lacině vypadajícími dekory.

Dle posledních trendů pak displej infotainmentu trčí z palubní desky do prostoru, zatímco před řidičem se objevuje analogový otáčkoměr doplněný o větší informační displej v přístrojové kapličce. V případě varianty Altrozu s čistě elektrickým pohonem poté z interiéru mizí tradiční středový tunel mezi sedačkami, který nahrazuje pouze menší konzola s ovladači pro změnu jízdních režimů.

Autosalon Ženeva 2019: Fotogalerie z 2. dne. Více místa, více detailů

Autosalon Ženeva 2019: Fotogalerie z 2. dne. Více místa, více detailů

Přesně tak, Tata již při uvedení klasické specifikace se spalovacím motorem uvedla hned i elektrickou verzi Altroz EV. Přesnější informace o elektromotoru a bateriích zatím neznáme, udávaný dojezd na jedno nabití je však mezi 250 až 300 km. Nabití baterie na 80 % její kapacity je prý možné díky rychlonabíječce během jedné hodiny.

V případě klasické spalovací motorizace bude pod kapotou Altrozu benzinová tříválcová dvanáctistovka o výkonu 75 kW (102 koní) a točivém momentu 140 N.m. S motorem je spojena pětistupňová manuální převodovka. Těžko říct, zda Tata plánuje rozsáhlejší útok na evropský trh. Vystavování na ženevském autosalonu by však leccos naznačovalo. 

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků