Imagine By Kia je koncept elektrického crossoveru. Předpoví směr značky?

Elektrickou budoucnost ukazuje na autosalonu v Ženevě také Kia se svým nejnovějším konceptem. Více než předvedením techniky je ovšem novinka spíš designovým cvičením.

Na elektromobilitu samozřejmě hledí v Ženevě také korejská Kia, která po řadě upoutávek již konečně odhaluje svůj nový elektrický koncept s názvem Imagine By Kia. Podle automobilky nemá zapadat do žádného z etablovaných automobilových segmentů, ačkoliv ve výsledku koukáme na mohutně vypadající čtyřdveřový crossover se splývající zádí.

Koncept zaujme výrazně podsvícenou maskou, která obepíná jednotky světlometů, zatímco čelní sklo tvoří jednotný, nepřerušovaný skleněný panel se střechou. Místo konvenčních zrcátek se zde nachází malé kamerky a vzadu je odklopné skleněné víko kufru. Teprve interiér ale vypadá opravdu netradičně, jak už byste u designové studie očekávali.

Uvnitř tedy najdete palubní desku s 21 samostatnými obrazovkami s ultra vysokým rozlišením, které jsou rozloženy v jakémsi kaskádovitém pořadí. Podle všeho si má tímto Kia lehce utahovat z dnešního trendu interiérů přeplněných obrazovkami. Středový panel se pak zdánlivě vznáší až mezi prostor předních sedaček. Stejně jako na exteriéru se ani vevnitř nešetřilo chromem.

K možné technice konceptu neuvádí Kia žádné informace, tedy kromě zmínky o kompaktním elektrickém ústrojí, které využívá bateriový modul schopný indukčního nabíjení. Dřívější popis konceptu ovšem uváděl myšlenku trochu sportovnějšího charakteru, který by kontrastoval s klasickým pojetím elektromobilů jakožto spotřebních produktů bez duše.

„Naší představou byl čistě elektrický vůz, který zareaguje na obavy zákazníků ohledně dojezdové vzdálenosti, výkonu, dobíjecích sítí a jízdní dynamiky, ale který vám současně svým vzhledem nažene husí kůži a za jízdy způsobí mrazení v týlu,“ uvedl Gregory Guillaume, viceprezident pro design evropského zastoupení Kie. „Elektrický koncept byl proto navržen tak, aby vám nejen rozproudil krev v žilách, ale také naznačil směr našeho holistického a emotivního přístupu k elektrifikaci.“

Kia neuvádí, zda by koncept Imagine By Kia předpovídal sériovou podobu budoucího modelu. Je však velice pravděpodobné, že jeho designové prvky bychom mohli vidět právě na chystaných elektromobilech korejské značky.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (3) Další článek: Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,