Autosalon Ženeva 2019: Fotogalerie z 2. dne. Více místa, více detailů

Dopisujeme poslední články a chystáme se na odjezdy a odlety. Čeká nás ale ještě spousta práce.

Náš redaktorský tým byl v plné sestavě i druhý den ženevského autosalonu. Jsme unavení z prvního dne, ale téměř okamžitě vyrážíme z tiskového centra na další úlovky automobilových novinek. Dnes už opravdu není co skrývat, většina premiér proběhla včera a dnes se to už nese pouze v duchu připomínání a rozhovorů se zástupci automobilek.

Autosalon Ženeva 2019: Velká fotogalerie z 1. dne. Nic není jako dřív!

Autosalon Ženeva 2019: Velká fotogalerie z 1. dne. Nic není jako dřív!

Druhý autosalonový den je to úplně o ničem jiném než ten první. Nikdo se nepředbíhá, aby jako první mohl nafotit nové auto a je to tady celé takové milejší. Lidí je tu tak o třetinu méně, a i když jsme většinu vozů už viděli, mohli jsme je znovu prozkoumat do detailu. Já například strávil pěkných pár desítek minut zkoumáním faceliftu VW Passat a na Alfu Romeo Tonale bych se zase mohl dívat hodiny a nepřestala by mě bavit. Konečně jsem měl taky trochu času podívat na nové Bugatti. Zajímavé.

Ženeva 2019 živě: VW Passat R-Line Edition je starý známý s šedým kabátem

Ženeva 2019 živě: VW Passat R-Line Edition je starý známý s šedým kabátem

Čekal nás také rozhovor s Lubošem Vlčkem ze Škoda Auto, na který se můžete již brzy těšit. Ode mně zase budete mít povídání s Vincentem Carre, marketingovým ředitelem pro elektrické vozy společnosti Renault, se kterým jsem hovořil o infrastruktuře, elektromobilech a dnešnímu trendu sdílených aut. Věděli jste třeba, že když si ve Francii koupíte elektromobil, nainstaluje vám vláda do ulice automaticky nabíječku?

Vše musíme zpracovat a hlavně vstřebat zážitky. Z informací z těchto dvou dnů budeme čerpat následující týdny, ne-li měsíce. Pokud se i vy chystáte sem vyrazit, zítra se brány autosalonu otevírají veřejnosti. Vše potřebné najdete zde.

Speciál: Autosalon Ženeva 2019

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se koná již 89. ročník. Výstava pro novináře začíná v pondělí 4. března odpoledne, kdy bude vyhlášeno evropské Auto roku 2019 (COTY). Na úterý 5. a středu 6. března připadají tiskové dny, od čtvrtka 7. do neděle 17. března je výstaviště Palexpo přístupné veřejnosti.

 • Jak se nejlépe dostat do Ženevy? A kde koupit vstupenky na autosalon?
 • Přehled očekávaných premiér

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex
Otevírací doba: Po - Pá 10:00 - 20:00, So - Ne 09:00 - 19:00
Vstupné: dospělí 16 franků, děti 9 franků, po 16:00 je vstupné poloviční

Škoda Kamiq • Škoda ScalaŠkoda Vision iVRenault ClioRenault TwingoAudi e-tronHonda EV Mitsubishi EV konceptKia e-SoulSsangYong Korando VW I.D Beach Buggy Cupra FormentorMitsubishi ASXPeugeot 208Volkswagen T-Roc R

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků