Autosalon Ženeva 2019: Fotogalerie z 2. dne. Více místa, více detailů

Dopisujeme poslední články a chystáme se na odjezdy a odlety. Čeká nás ale ještě spousta práce.

Náš redaktorský tým byl v plné sestavě i druhý den ženevského autosalonu. Jsme unavení z prvního dne, ale téměř okamžitě vyrážíme z tiskového centra na další úlovky automobilových novinek. Dnes už opravdu není co skrývat, většina premiér proběhla včera a dnes se to už nese pouze v duchu připomínání a rozhovorů se zástupci automobilek.

Autosalon Ženeva 2019: Velká fotogalerie z 1. dne. Nic není jako dřív!

Autosalon Ženeva 2019: Velká fotogalerie z 1. dne. Nic není jako dřív!

Druhý autosalonový den je to úplně o ničem jiném než ten první. Nikdo se nepředbíhá, aby jako první mohl nafotit nové auto a je to tady celé takové milejší. Lidí je tu tak o třetinu méně, a i když jsme většinu vozů už viděli, mohli jsme je znovu prozkoumat do detailu. Já například strávil pěkných pár desítek minut zkoumáním faceliftu VW Passat a na Alfu Romeo Tonale bych se zase mohl dívat hodiny a nepřestala by mě bavit. Konečně jsem měl taky trochu času podívat na nové Bugatti. Zajímavé.

Ženeva 2019 živě: VW Passat R-Line Edition je starý známý s šedým kabátem

Ženeva 2019 živě: VW Passat R-Line Edition je starý známý s šedým kabátem

Čekal nás také rozhovor s Lubošem Vlčkem ze Škoda Auto, na který se můžete již brzy těšit. Ode mně zase budete mít povídání s Vincentem Carre, marketingovým ředitelem pro elektrické vozy společnosti Renault, se kterým jsem hovořil o infrastruktuře, elektromobilech a dnešnímu trendu sdílených aut. Věděli jste třeba, že když si ve Francii koupíte elektromobil, nainstaluje vám vláda do ulice automaticky nabíječku?

Vše musíme zpracovat a hlavně vstřebat zážitky. Z informací z těchto dvou dnů budeme čerpat následující týdny, ne-li měsíce. Pokud se i vy chystáte sem vyrazit, zítra se brány autosalonu otevírají veřejnosti. Vše potřebné najdete zde.

Speciál: Autosalon Ženeva 2019

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se koná již 89. ročník. Výstava pro novináře začíná v pondělí 4. března odpoledne, kdy bude vyhlášeno evropské Auto roku 2019 (COTY). Na úterý 5. a středu 6. března připadají tiskové dny, od čtvrtka 7. do neděle 17. března je výstaviště Palexpo přístupné veřejnosti.

 • Jak se nejlépe dostat do Ženevy? A kde koupit vstupenky na autosalon?
 • Přehled očekávaných premiér

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex
Otevírací doba: Po - Pá 10:00 - 20:00, So - Ne 09:00 - 19:00
Vstupné: dospělí 16 franků, děti 9 franků, po 16:00 je vstupné poloviční

Škoda Kamiq • Škoda ScalaŠkoda Vision iVRenault ClioRenault TwingoAudi e-tronHonda EV Mitsubishi EV konceptKia e-SoulSsangYong Korando VW I.D Beach Buggy Cupra FormentorMitsubishi ASXPeugeot 208Volkswagen T-Roc R

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků