Evropské Auto roku 2019 (COTY): Sledujte vyhlášení vítěze živě!

Sestava finalistů ankety Evropské Auto roku 2019 (COTY) je hodně rozmanitá. Vítěze budeme znát již dnes po patnácté hodině a vy můžete být u toho!

Odborná porota již dříve reagovala na zájem zákazníků o vozy SUV a crossovery a ty se pravidelně objevují mezi finalisty. Zatímco loni byly v sestavě tři SUV (Alfa Romeo Stelvio, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40) a jedno z nich dokonce s velkým náskokem před ostatními zvítězilo, letos se do výčtu nejlepších dostala dvě: Citroën C5 Aircross a Jaguar I-Pace. I letos jsme tedy svědky reakce na trendy. Už to však nejsou pouze SUV, ale také elektrický pohon.

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Jak probíhá volba evropského Auta roku, vám prozradíme později v tomto týdnu. Kolega Jiří Duchoň, jediný český člen odborné poroty, totiž pro Autorevue připravil opravdu rozsáhlý článek se všemi detaily a snímky z testování, máte se tedy nač těšit. Ještě před tím ale přistoupíme k samotným výsledkům.

K vyhlášení dojde dnes v 15:00 na ženevském výstavišti, a přestože mohou být až do středy na místě pouze akreditovaní novináři a zástupci vystavovatelů (pro veřejnost se výstava otevírá již ve čtvrtek), můžete být svým způsobem u toho. Organizátoři totiž připravili online přenos, který si můžete pustit v záhlaví tohoto článku. Kolega Vláďa Kadera bude už tou dobou na místě a o výsledky se podělí v samostatném článku.

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Sestava finalistů je letos docela rozmanitá. V abecedním pořadí se bavíme o Alpine A110, Citroënu C5 Aircross, Fordu Focus, který si začátkem ledna připsal titul Auto roku 2019 v České republice, Jaguaru I-Pace, Kii Ceed, Mercedesu třídy A a Peugeotu 508. Bude to napínavé, nezapomeňte se proto v 15:00 vrátit k tomuto článku! Mezitím si můžete v anketě níže tipnout vítěze.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků