Evropské Auto roku 2019 (COTY): Sledujte vyhlášení vítěze živě!

Sestava finalistů ankety Evropské Auto roku 2019 (COTY) je hodně rozmanitá. Vítěze budeme znát již dnes po patnácté hodině a vy můžete být u toho!

Odborná porota již dříve reagovala na zájem zákazníků o vozy SUV a crossovery a ty se pravidelně objevují mezi finalisty. Zatímco loni byly v sestavě tři SUV (Alfa Romeo Stelvio, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40) a jedno z nich dokonce s velkým náskokem před ostatními zvítězilo, letos se do výčtu nejlepších dostala dvě: Citroën C5 Aircross a Jaguar I-Pace. I letos jsme tedy svědky reakce na trendy. Už to však nejsou pouze SUV, ale také elektrický pohon.

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Jak probíhá volba evropského Auta roku, vám prozradíme později v tomto týdnu. Kolega Jiří Duchoň, jediný český člen odborné poroty, totiž pro Autorevue připravil opravdu rozsáhlý článek se všemi detaily a snímky z testování, máte se tedy nač těšit. Ještě před tím ale přistoupíme k samotným výsledkům.

K vyhlášení dojde dnes v 15:00 na ženevském výstavišti, a přestože mohou být až do středy na místě pouze akreditovaní novináři a zástupci vystavovatelů (pro veřejnost se výstava otevírá již ve čtvrtek), můžete být svým způsobem u toho. Organizátoři totiž připravili online přenos, který si můžete pustit v záhlaví tohoto článku. Kolega Vláďa Kadera bude už tou dobou na místě a o výsledky se podělí v samostatném článku.

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Sestava finalistů je letos docela rozmanitá. V abecedním pořadí se bavíme o Alpine A110, Citroënu C5 Aircross, Fordu Focus, který si začátkem ledna připsal titul Auto roku 2019 v České republice, Jaguaru I-Pace, Kii Ceed, Mercedesu třídy A a Peugeotu 508. Bude to napínavé, nezapomeňte se proto v 15:00 vrátit k tomuto článku! Mezitím si můžete v anketě níže tipnout vítěze.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 150 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků