Evropské Auto roku 2019 (COTY): Sledujte vyhlášení vítěze živě!

Sestava finalistů ankety Evropské Auto roku 2019 (COTY) je hodně rozmanitá. Vítěze budeme znát již dnes po patnácté hodině a vy můžete být u toho!

Odborná porota již dříve reagovala na zájem zákazníků o vozy SUV a crossovery a ty se pravidelně objevují mezi finalisty. Zatímco loni byly v sestavě tři SUV (Alfa Romeo Stelvio, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40) a jedno z nich dokonce s velkým náskokem před ostatními zvítězilo, letos se do výčtu nejlepších dostala dvě: Citroën C5 Aircross a Jaguar I-Pace. I letos jsme tedy svědky reakce na trendy. Už to však nejsou pouze SUV, ale také elektrický pohon.

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Jak probíhá volba evropského Auta roku, vám prozradíme později v tomto týdnu. Kolega Jiří Duchoň, jediný český člen odborné poroty, totiž pro Autorevue připravil opravdu rozsáhlý článek se všemi detaily a snímky z testování, máte se tedy nač těšit. Ještě před tím ale přistoupíme k samotným výsledkům.

K vyhlášení dojde dnes v 15:00 na ženevském výstavišti, a přestože mohou být až do středy na místě pouze akreditovaní novináři a zástupci vystavovatelů (pro veřejnost se výstava otevírá již ve čtvrtek), můžete být svým způsobem u toho. Organizátoři totiž připravili online přenos, který si můžete pustit v záhlaví tohoto článku. Kolega Vláďa Kadera bude už tou dobou na místě a o výsledky se podělí v samostatném článku.

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Sestava finalistů je letos docela rozmanitá. V abecedním pořadí se bavíme o Alpine A110, Citroënu C5 Aircross, Fordu Focus, který si začátkem ledna připsal titul Auto roku 2019 v České republice, Jaguaru I-Pace, Kii Ceed, Mercedesu třídy A a Peugeotu 508. Bude to napínavé, nezapomeňte se proto v 15:00 vrátit k tomuto článku! Mezitím si můžete v anketě níže tipnout vítěze.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků