Evropské Auto roku 2019 (COTY): Sledujte vyhlášení vítěze živě!

Sestava finalistů ankety Evropské Auto roku 2019 (COTY) je hodně rozmanitá. Vítěze budeme znát již dnes po patnácté hodině a vy můžete být u toho!

Odborná porota již dříve reagovala na zájem zákazníků o vozy SUV a crossovery a ty se pravidelně objevují mezi finalisty. Zatímco loni byly v sestavě tři SUV (Alfa Romeo Stelvio, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40) a jedno z nich dokonce s velkým náskokem před ostatními zvítězilo, letos se do výčtu nejlepších dostala dvě: Citroën C5 Aircross a Jaguar I-Pace. I letos jsme tedy svědky reakce na trendy. Už to však nejsou pouze SUV, ale také elektrický pohon.

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Jak probíhá volba evropského Auta roku, vám prozradíme později v tomto týdnu. Kolega Jiří Duchoň, jediný český člen odborné poroty, totiž pro Autorevue připravil opravdu rozsáhlý článek se všemi detaily a snímky z testování, máte se tedy nač těšit. Ještě před tím ale přistoupíme k samotným výsledkům.

K vyhlášení dojde dnes v 15:00 na ženevském výstavišti, a přestože mohou být až do středy na místě pouze akreditovaní novináři a zástupci vystavovatelů (pro veřejnost se výstava otevírá již ve čtvrtek), můžete být svým způsobem u toho. Organizátoři totiž připravili online přenos, který si můžete pustit v záhlaví tohoto článku. Kolega Vláďa Kadera bude už tou dobou na místě a o výsledky se podělí v samostatném článku.

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Sestava finalistů je letos docela rozmanitá. V abecedním pořadí se bavíme o Alpine A110, Citroënu C5 Aircross, Fordu Focus, který si začátkem ledna připsal titul Auto roku 2019 v České republice, Jaguaru I-Pace, Kii Ceed, Mercedesu třídy A a Peugeotu 508. Bude to napínavé, nezapomeňte se proto v 15:00 vrátit k tomuto článku! Mezitím si můžete v anketě níže tipnout vítěze.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků