Evropské Auto roku 2019 (COTY): Sledujte vyhlášení vítěze živě!

Sestava finalistů ankety Evropské Auto roku 2019 (COTY) je hodně rozmanitá. Vítěze budeme znát již dnes po patnácté hodině a vy můžete být u toho!

Odborná porota již dříve reagovala na zájem zákazníků o vozy SUV a crossovery a ty se pravidelně objevují mezi finalisty. Zatímco loni byly v sestavě tři SUV (Alfa Romeo Stelvio, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40) a jedno z nich dokonce s velkým náskokem před ostatními zvítězilo, letos se do výčtu nejlepších dostala dvě: Citroën C5 Aircross a Jaguar I-Pace. I letos jsme tedy svědky reakce na trendy. Už to však nejsou pouze SUV, ale také elektrický pohon.

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Evropská anketa Auto roku 2019 má své finalisty. SUV je tu jediné!

Jak probíhá volba evropského Auta roku, vám prozradíme později v tomto týdnu. Kolega Jiří Duchoň, jediný český člen odborné poroty, totiž pro Autorevue připravil opravdu rozsáhlý článek se všemi detaily a snímky z testování, máte se tedy nač těšit. Ještě před tím ale přistoupíme k samotným výsledkům.

K vyhlášení dojde dnes v 15:00 na ženevském výstavišti, a přestože mohou být až do středy na místě pouze akreditovaní novináři a zástupci vystavovatelů (pro veřejnost se výstava otevírá již ve čtvrtek), můžete být svým způsobem u toho. Organizátoři totiž připravili online přenos, který si můžete pustit v záhlaví tohoto článku. Kolega Vláďa Kadera bude už tou dobou na místě a o výsledky se podělí v samostatném článku.

Autosalon Ženeva 2020: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Autosalon Ženeva 2020: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Sestava finalistů je letos docela rozmanitá. V abecedním pořadí se bavíme o Alpine A110, Citroënu C5 Aircross, Fordu Focus, který si začátkem ledna připsal titul Auto roku 2019 v České republice, Jaguaru I-Pace, Kii Ceed, Mercedesu třídy A a Peugeotu 508. Bude to napínavé, nezapomeňte se proto v 15:00 vrátit k tomuto článku! Mezitím si můžete v anketě níže tipnout vítěze.

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků