Deset let s motorem V10. Audi oslavuje srdce z Lamborghini speciální edicí

Italský ryk za předními sedadly německého supersportu se jen tak neoposlouchá. Navíc je s námi na silnicích už deset let a v Audi to moc dobře vědí.

Ano, Audi R8 je ve výrobě od roku 2006. Jenže v tu dobu se v nabídce nacházel „pouze“ osmiválcový motor 4.2 FSI. Jak ale asi víte, koncern Volkswagen má pod svými křídly i automobilku Lamborghini, a tak si po třech letech produkce vypůjčili desetiválec z Gallarda.

Motor V10 5.2 litru v Audi R8 dnes po celé řadě inovací produkuje 620 koňských sil. Po dekádě ve výrobě se to nyní rozhodli v Audi oslavit. Speciální edice se jmenuje Decennium, což se dá z latiny přeložit jako desetiletí. Vznikne pouze 222 kusů a každý bude očividně stát za to.

Audi R8 V12 TDI: První naftový supersport zůstal pouze konceptem

Audi R8 V12 TDI: První naftový supersport zůstal pouze konceptem

Speciální edice bude k mání pouze jako kupé se speciálním lakem Daytona Gray s měděnými doplňky, který lze navíc na přání ozdobit ještě perleťovým efektem. Na výběr je ovšem další celá řady barev, jako Suzuka Gray, Floret Silver, Mythos Black, Ascari Blue a Kemora Gray. Lahůdkou jsou pak například kryty zrcátek z leštěného karbonu.

Audi přiveze do Ženevy celou řadu plug-in hybridů. Čekejte Q5, A6, A7 i A8

Audi přiveze do Ženevy celou řadu plug-in hybridů. Čekejte Q5, A6, A7 i A8

Interiér vozu je odrazem speciálního laku Daytona Gray. Sedadla a volant potažený Alcantarou mají měděné prošívání, stejně tak i výplně dveří. Kabinu pak samozřejmě zdobí všudypřítomná loga, odkazující na limitovanou edici. Pod kapotou se nic nezměnilo. Co byste tu také měnili, že?

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy a maximální rychlost 331 km/h musí stačit každému nadšenci. Audi R8 V10 Decennium se začne prodávat již na jaře. Cena je stanovena na 222.000 eur, tedy 5.680.000 Kč.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků