Autosalon ve Frankfurtu končí. Tradiční výstava se přestěhuje do jiného města

Popularita klasických autosalonů stále upadá. Těžko ale říct, zda změna místa konání frankfurtské motor show něčemu pomůže.

Tradice mezinárodního autosalon ve Frankfurtu (IAA) se datuje až do roku 1951, všechno má ale taky svůj konec. Kromě toho, že zájem automobilek o vystavování na autosalonech nadále upadá a již minulý rok byl Frankfurt na počet účastněných značek opravdu bídný, organizátorovi autosalonu rovněž minulý rok vypršela platnost smlouvy s výstavištěm Messe Frankfurt, kde se show tradičně jednou za dva roky konala.

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

S ohledem na výše zmíněné již organizátor autosalonu VDA (německá asociace pro automobilový průmysl) minulý rok ohlásil, že pro nadcházející ročník 2021 chystá pozměnit koncept výstavy, aby zaujal i automobilky, které se loni rozhodly nezúčastnit. A součástí tohoto plánu byla i myšlenka alternativního místa pro konání autosalonu.

I když byl Frankfurt stále jednou z potencionálních možností, nyní VDA oznamuje, že v konečném seznamu finalistů již německé město nefiguruje. Na základě různých kreativních návrhů pro konání autosalonu postoupili do užšího výběru Berlín, Hamburk a Mnichov. S městy už probíhají jednání o konkrétní smlouvě a nové místo konání IAA se tedy máme dozvědět do pár týdnů.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Oficiální zprávou tedy zůstává, že autosalon ve Frankfurtu končí. Zda se ale přemístěním mezinárodního autosalonu do jiného německého města zvýší jeho popularita mezi automobilkami, to uvidíme až v roce 2021. Mezitím i březnový autosalon v Ženevě pomalu upadá, oznámených premiér je stále méně a stejně jako loni už řada velkých automobilek odmítla účast.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 53 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků