Autosalon v Brně bude provázet dopravní kolaps

Pokud se chystáte na letošní autosalon v Brně, pak se obrňte pořádnou dávkou trpělivosti a hlavně si již dopředu naplánujte, kde svůj vůz zaparkujete.

Kolem celého brněnského výstaviště totiž probíhají rozsáhlé stavební práce na komunikacích. Ulice Hlinky je dlouhodobě kompletně uzavřena a v minulých dnech začaly stavební práce i na velké čtyřproudové tepně na ulici Bauerova.

Právě ulice Bauerova sloužila i jako velké záchytné parkoviště pro stovky vozů a v letošním roce tak bude k dispozici výrazně méně parkovacích míst. Navíc na výpadovce na dálnici se staví velká mimoúrovňová křižovatka, takže ani případný odjezd nebude bez komplikací.

Jelikož se očekává obrovská návštěvnost autosalonu a to hlavně o víkendu, doporučujeme se této oblasti vyhnout řádným obloukem. Pro parkování totiž bude přímo u výstaviště sloužit jen jedno velké a dvě menší plochy, které nedokáži pojmout všechny návštěvníky.

Pokud nechcete zažít velké nepříjemnosti jak při příjezdu, tak při odjezdu, naplánujte si trasu a hlavně místo parkování dále od výstaviště a místě využijte hromadnou dopravu. Ta bývá v případě zakoupení lístku na autosalon zdarma.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků