Autosalon v Brně bude provázet dopravní kolaps

Pokud se chystáte na letošní autosalon v Brně, pak se obrňte pořádnou dávkou trpělivosti a hlavně si již dopředu naplánujte, kde svůj vůz zaparkujete.

Kolem celého brněnského výstaviště totiž probíhají rozsáhlé stavební práce na komunikacích. Ulice Hlinky je dlouhodobě kompletně uzavřena a v minulých dnech začaly stavební práce i na velké čtyřproudové tepně na ulici Bauerova.

Právě ulice Bauerova sloužila i jako velké záchytné parkoviště pro stovky vozů a v letošním roce tak bude k dispozici výrazně méně parkovacích míst. Navíc na výpadovce na dálnici se staví velká mimoúrovňová křižovatka, takže ani případný odjezd nebude bez komplikací.

Jelikož se očekává obrovská návštěvnost autosalonu a to hlavně o víkendu, doporučujeme se této oblasti vyhnout řádným obloukem. Pro parkování totiž bude přímo u výstaviště sloužit jen jedno velké a dvě menší plochy, které nedokáži pojmout všechny návštěvníky.

Pokud nechcete zažít velké nepříjemnosti jak při příjezdu, tak při odjezdu, naplánujte si trasu a hlavně místo parkování dále od výstaviště a místě využijte hromadnou dopravu. Ta bývá v případě zakoupení lístku na autosalon zdarma.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků