Subaru ukázalo prototyp nového Levorgu. Pod kapotu nasadí nový přeplňovaný boxer

Jak bude vypadat nová generace kombíku Levorg? Subaru nám nyní dává velice slibnou ochutnávku.

Mluví o něm jako o prototypu, nicméně k produkční verzi už má velice blízko. Na probíhajícím tokijském autosalonu představuje Subaru takzvaný Levorg Prototype, který již velmi reálně předpovídá design i techniku nové generace tohoto kombíku. Stejně jako doposud má být přitom model zaměřen na lidi, které baví řízení.

Sportovně střižený kombík po designové stránce dále vyvíjí styl současné generace a ve výsledku působí možná ještě odvážnějším a drsnějším dojem. Ostatně při návrhu exteriéru využili designéři nového směru „Bolder“, který již uvedli na letošním autosalonu v Ženevě prostřednictvím konceptu VIZIV Adrenaline.

Subaru Levorg přišlo i v Česku o skvělý turbomotor. Teď má nižší výkon i cenu

Subaru Levorg přišlo i v Česku o skvělý turbomotor. Teď má nižší výkon i cenu

Subaru dále uvádí, že v novém Levorgu bude mít premiéru nová generace jeho bezpečnostního systému EyeSight. Cestu před autem bude sledovat dvojice kamer pro ještě širší záběr, zatímco vpředu i vzadu bude využita dvojice radarů a v kombinaci s dalšími senzory bude systém kontrolovat okolí auta v rozsahu 360 stupňů.

Schopnosti předkolizních systémů mají být tedy ještě lepší a budou mít rozšířené pole krizových scénářů, kterým mohou zabránit. Asistenčním systémům bude dále pomáhat i GPS lokátor, díky němuž bude vůz takzvaně „číst silnici před sebou“ a na základě toho bude reagovat na jízdní podmínky.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Kromě využití platformy SGP (Subaru Global Platform), která je základem třeba Imprezy či XV, se nový Levorg dočká i zbrusu nové motorizace. Automobilka totiž v kombíku uvede nově vyvinutý přeplňovaný čtyřválcový boxer o objemu 1,8 litru. Důležitá čísla zatím Subaru nezveřejňuje, pouze mluví o „vynikající dynamice“ a „silném točivém momentu“.

Produkční verzi nové generace Levorgu chce Subaru uvést na trh Japonska v druhé polovině roku 2020. Další trhy, včetně toho evropského, by tedy měly následovat poté.

Galerie doplněna o současnou generaci Subaru Levorg.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků