Subaru ukázalo prototyp nového Levorgu. Pod kapotu nasadí nový přeplňovaný boxer

Jak bude vypadat nová generace kombíku Levorg? Subaru nám nyní dává velice slibnou ochutnávku.

Mluví o něm jako o prototypu, nicméně k produkční verzi už má velice blízko. Na probíhajícím tokijském autosalonu představuje Subaru takzvaný Levorg Prototype, který již velmi reálně předpovídá design i techniku nové generace tohoto kombíku. Stejně jako doposud má být přitom model zaměřen na lidi, které baví řízení.

Sportovně střižený kombík po designové stránce dále vyvíjí styl současné generace a ve výsledku působí možná ještě odvážnějším a drsnějším dojem. Ostatně při návrhu exteriéru využili designéři nového směru „Bolder“, který již uvedli na letošním autosalonu v Ženevě prostřednictvím konceptu VIZIV Adrenaline.

Subaru Levorg přišlo i v Česku o skvělý turbomotor. Teď má nižší výkon i cenu

Subaru Levorg přišlo i v Česku o skvělý turbomotor. Teď má nižší výkon i cenu

Subaru dále uvádí, že v novém Levorgu bude mít premiéru nová generace jeho bezpečnostního systému EyeSight. Cestu před autem bude sledovat dvojice kamer pro ještě širší záběr, zatímco vpředu i vzadu bude využita dvojice radarů a v kombinaci s dalšími senzory bude systém kontrolovat okolí auta v rozsahu 360 stupňů.

Schopnosti předkolizních systémů mají být tedy ještě lepší a budou mít rozšířené pole krizových scénářů, kterým mohou zabránit. Asistenčním systémům bude dále pomáhat i GPS lokátor, díky němuž bude vůz takzvaně „číst silnici před sebou“ a na základě toho bude reagovat na jízdní podmínky.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Kromě využití platformy SGP (Subaru Global Platform), která je základem třeba Imprezy či XV, se nový Levorg dočká i zbrusu nové motorizace. Automobilka totiž v kombíku uvede nově vyvinutý přeplňovaný čtyřválcový boxer o objemu 1,8 litru. Důležitá čísla zatím Subaru nezveřejňuje, pouze mluví o „vynikající dynamice“ a „silném točivém momentu“.

Produkční verzi nové generace Levorgu chce Subaru uvést na trh Japonska v druhé polovině roku 2020. Další trhy, včetně toho evropského, by tedy měly následovat poté.

Galerie doplněna o současnou generaci Subaru Levorg.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

včera | Vladimír Kadera | 10 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků