První elektrická Mazda možná odhalena. Překvapuje sebevražednými dveřmi

Jen jeden den nás dělí od oficiálního představení elektrického crossoveru od Mazdy. Jeho podoba ale dost možná unikla již dnes.

Upoutávku na první masově vyráběný elektromobil od Mazdy jsme viděli již minulý týden. Značka prozradila, že novinka bude crossover, který se zařadí ke svým spalovacím sourozencům jako jsou CX-3, CX-30 nebo CX-5.

Elektromobil od Mazdy bude crossover. V interiéru využije recyklované materiály

Elektromobil od Mazdy bude crossover. V interiéru využije recyklované materiály

Fotografie, kterou vidíte nahoře v galerii, odhaluje název MX-30 a také vzhled vozu. Snímek zaslal magazínu Carscoops čtenář, který jej ofotil z obálky časopisu Japan´s Car Top Magazine. Otázkou je, zda-li nejde o render samotného periodika. Vlastní grafické návrhy očekávaných vozů na titulních stránkách jsou totiž běžná praxe.

Pokud tomu ale tak skutečně je, fanoušky určitě potěší zadní sebevražedné dveře, které měla třeba sportovní Mazda RX-8. Fotografie je totiž více než jasně naznačuje. Oficiální premiéru bude mít elektrický crossover Mazdy na autosalonu v Tokiu ve středu 23. října.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Podle všeho bude stát na samostatné platformě s elektromotorem o výkonu 105 kW (143 koní). Baterie o kapacitě 35,5 kWh má elektrickému crossoveru vydržet na ujetí 240 kilometrů. Jeho revírem bude spíše město, maximálně příměstí. Uvidíme ale zítra.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 77 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků