První elektrická Mazda možná odhalena. Překvapuje sebevražednými dveřmi

Jen jeden den nás dělí od oficiálního představení elektrického crossoveru od Mazdy. Jeho podoba ale dost možná unikla již dnes.

Upoutávku na první masově vyráběný elektromobil od Mazdy jsme viděli již minulý týden. Značka prozradila, že novinka bude crossover, který se zařadí ke svým spalovacím sourozencům jako jsou CX-3, CX-30 nebo CX-5.

Elektromobil od Mazdy bude crossover. V interiéru využije recyklované materiály

Elektromobil od Mazdy bude crossover. V interiéru využije recyklované materiály

Fotografie, kterou vidíte nahoře v galerii, odhaluje název MX-30 a také vzhled vozu. Snímek zaslal magazínu Carscoops čtenář, který jej ofotil z obálky časopisu Japan´s Car Top Magazine. Otázkou je, zda-li nejde o render samotného periodika. Vlastní grafické návrhy očekávaných vozů na titulních stránkách jsou totiž běžná praxe.

Pokud tomu ale tak skutečně je, fanoušky určitě potěší zadní sebevražedné dveře, které měla třeba sportovní Mazda RX-8. Fotografie je totiž více než jasně naznačuje. Oficiální premiéru bude mít elektrický crossover Mazdy na autosalonu v Tokiu ve středu 23. října.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Podle všeho bude stát na samostatné platformě s elektromotorem o výkonu 105 kW (143 koní). Baterie o kapacitě 35,5 kWh má elektrickému crossoveru vydržet na ujetí 240 kilometrů. Jeho revírem bude spíše město, maximálně příměstí. Uvidíme ale zítra.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků