Nová Honda Jazz oficiálně: Stylový hatchback bude v Evropě pouze jako hybrid

V záplavě novinek z letošního autosalonu v Tokiu se rozhodně neztrácí stánek Hondy, která zde představila zbrusu novou, již čtvrtou generaci kompaktního modelu Jazz.

Nová Honda Jazz má kompletně přepracovaný zevnějšek a podle všeho bude na všech trzích vypadat stejně. Přední části dominují vystouplý nárazník a velké LED světlomety. Nic podobného v nabídce Hondy nenajdete. Důvod je totiž jednoduchý: Jazz se stává (společně s elektromobilem e) pionýrem nového designového jazyka značky. 

Dalšímu naftovému motoru zvoní hrana. Oběť na oltář elektrifikace pokládá Honda

Dalšímu naftovému motoru zvoní hrana. Oběť na oltář elektrifikace pokládá Honda

Stejně minimalistický, čistý a uhlazený je i interiér, který nabídne spoustu prostoru a variabilitu, jak je u modelu zvykem. Novinkou pak je nová verze Crosstar, která hatchbacku zvyšší světlou výšku a vybaví jej dodatečnými ochrannými plasty, aby uspokojila i ty, kteří touží po crossoveru.

Ke všem výbavám (celkem jich bude 5) bude ve standardu spousta bezpečnostních prvků, jako jsou adaptivní tempomat, systém pro udržování v pruhu, rozpoznávání značek či asistent při couvání z parkovacího místa. Nejvyšší výbava bude zahrnovat i kožené čalounění, chromované doplňky karoserie a 16palcová kola ve standardu.

Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

O motorové paletě toho moc nevíme. Honda ale uvádí, že standardem bude nová hybridní technologie se dvěma motory e:HEV. Ta bude s novinkou slavit v Evropě premiéru. Podle všeho se žádný čistě spalovací motor v evropské nabídce neobjeví. Současný Jazz sází na třináctistovky a patnáctistovky i-VTEC.

Prodeje nového kompaktu od Hondy začnou v Evropě v polovině příštího roku. Zákazníci se mohou mimo jiné těšit i na možnost WiFi připojení a na nový infotainment.

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

včera | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 97 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků