Nová Honda Jazz odhalena únikem. Design prošel velkým zjednodušením

Po zveřejnění oficiální upoutávky se již podoba nové Hondy Jazz dostává na světlo prostřednictvím uniklých snímků z brožury vozu.

Premiéra nové generace Hondy Jazz je sice naplánovaná na tokijský autosalon, startující už zítra 23. října, nicméně ještě před tím už stačila podoba novinky uniknout na internet, a to včetně informací o jednotlivých variantách modelu i pohledu do interiéru. Díky snímkům oficiální brožury tak už nemá Jazz po stránce designu vlastně co skrývat.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Proporce novinky zůstanou oproti předchůdci bez výraznějších změn, nicméně celkový design působí mnohem zakulacenějším a jednoduchým dojmem. Ostré hrany vystřídal mnohem přátelštější výraz v masce, nové LED světlomety a obecně čistější linie celé karoserie. Současné vertikální svítilny vzadu pak nahradily horizontální lampy zasahující do pátých dveří.

Architektura palubní desky také vypadá mnohem jednodušeji než doposud, přičemž výsadou Jazzu mají být opět praktická řešení v interiéru. Určitě pak čekejme zavedení modernější techniky včetně 7palcového digitálního přístrojového štítu a nového infotainmentu s veškerou konektivitou, kterou byste si dnes mohli přát. Nový dvouramenný volant jsme už přitom viděli v elektrické Hondě e.

Roztomilá Honda e zná svou cenu. Stojí jako VW ID.3, tohle si bude muset obhájit

Roztomilá Honda e zná svou cenu. Stojí jako VW ID.3, tohle si bude muset obhájit

Těžko zatím říct, jaká bude situace v Evropě, pro Japonsko nicméně Honda chystá Jazz v několika specifikacích – základní Basic, stylový a barevnější Ness, luxusně vybavený Luxe a poté i jako crossover Crosstar, který obdrží vyšší podvozek, ochranné nástavce nárazníků, prahů a blatníků.  

Možná nejzajímavější zprávou ale je, že Honda plánuje nový Jazz v Evropě nabízet výhradně s hybridní jednotkou. Konvenční motorizace bez elektrifikace již nebudou k mání. Přesněji by se mělo jednat o 1,5litrový benzinový čtyřválec s pomocí dvou elektromotorů.

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 70 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků