Nová Honda Jazz odhalena únikem. Design prošel velkým zjednodušením

Po zveřejnění oficiální upoutávky se již podoba nové Hondy Jazz dostává na světlo prostřednictvím uniklých snímků z brožury vozu.

Premiéra nové generace Hondy Jazz je sice naplánovaná na tokijský autosalon, startující už zítra 23. října, nicméně ještě před tím už stačila podoba novinky uniknout na internet, a to včetně informací o jednotlivých variantách modelu i pohledu do interiéru. Díky snímkům oficiální brožury tak už nemá Jazz po stránce designu vlastně co skrývat.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Proporce novinky zůstanou oproti předchůdci bez výraznějších změn, nicméně celkový design působí mnohem zakulacenějším a jednoduchým dojmem. Ostré hrany vystřídal mnohem přátelštější výraz v masce, nové LED světlomety a obecně čistější linie celé karoserie. Současné vertikální svítilny vzadu pak nahradily horizontální lampy zasahující do pátých dveří.

Architektura palubní desky také vypadá mnohem jednodušeji než doposud, přičemž výsadou Jazzu mají být opět praktická řešení v interiéru. Určitě pak čekejme zavedení modernější techniky včetně 7palcového digitálního přístrojového štítu a nového infotainmentu s veškerou konektivitou, kterou byste si dnes mohli přát. Nový dvouramenný volant jsme už přitom viděli v elektrické Hondě e.

Roztomilá Honda e zná svou cenu. Stojí jako VW ID.3, tohle si bude muset obhájit

Roztomilá Honda e zná svou cenu. Stojí jako VW ID.3, tohle si bude muset obhájit

Těžko zatím říct, jaká bude situace v Evropě, pro Japonsko nicméně Honda chystá Jazz v několika specifikacích – základní Basic, stylový a barevnější Ness, luxusně vybavený Luxe a poté i jako crossover Crosstar, který obdrží vyšší podvozek, ochranné nástavce nárazníků, prahů a blatníků.  

Možná nejzajímavější zprávou ale je, že Honda plánuje nový Jazz v Evropě nabízet výhradně s hybridní jednotkou. Konvenční motorizace bez elektrifikace již nebudou k mání. Přesněji by se mělo jednat o 1,5litrový benzinový čtyřválec s pomocí dvou elektromotorů.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků