Audi AI:ME oficiálně: Autonomní elektromobil má vlastní zahrádku

Audi chystá elektromobil, ve kterém si před jízdou můžete ještě zalít rajčata. Tohle je AI:ME.

Vize elektrické budoucnosti Audi nyní představila i svou kompaktní tvář. Jmenuje se AI.ME a ukázala se na právě probíhajícím autosalonu v Číně. Kompaktní elektrický hatchback se vám může zdát jako luxusnější variantou chystaného hatchbacku Volkswagen I.D.

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

A nebudete daleko od pravdy. Novinka od Audi sdílí stejný základ MEB jako I.D. a Seat el-Born. Elektrický motor generuje 170 koní a posílá je na zadní nápravu. Podle Audi je ale prý honba za extrémním zrychlením a rychlými průjezdy zatáček už zastaralá a majitel tak využije sotva zlomek nabízené hodnoty. Ano, tohle opravdu vyšlo z automobilky, která postavila Audi Quattro.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Vůz je vybaven 65 kWh baterií, která je prý pro běžné každodenní ježdění po městě v nízkých rychlostech naprosto ideální. Vedle toho samozřejmě nabízí ty nejmodernější technologie, včetně čtvrtého levelu autonomní jízdy.

A zajímavost na konec? Audi se chlubí, že jejich nový koncept je prvním automobilem, který používá v interiéru skutečné rostliny. Není to však myšleno tak, že si před jízdou ještě zalijete ředkvičky, ale zelené rostliny na palubě mají pomáhat s čistějším vzduchem. Podobný nápad měl ale před pár lety už Rinspeed.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Zatím tedy máme trojici elektrických konceptů: Audi Aicon z roku 2017, PB18 z roku 2018 a nynější AI:ME. Na podzim letošního roku se k nim připojí ještě čtvrtý elektromobil. Audi vysílá budoucnosti jasný signál. Bude elektrická, autonomní a se zahrádkou.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků