Audi AI:ME oficiálně: Autonomní elektromobil má vlastní zahrádku

Audi chystá elektromobil, ve kterém si před jízdou můžete ještě zalít rajčata. Tohle je AI:ME.

Vize elektrické budoucnosti Audi nyní představila i svou kompaktní tvář. Jmenuje se AI.ME a ukázala se na právě probíhajícím autosalonu v Číně. Kompaktní elektrický hatchback se vám může zdát jako luxusnější variantou chystaného hatchbacku Volkswagen I.D.

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

A nebudete daleko od pravdy. Novinka od Audi sdílí stejný základ MEB jako I.D. a Seat el-Born. Elektrický motor generuje 170 koní a posílá je na zadní nápravu. Podle Audi je ale prý honba za extrémním zrychlením a rychlými průjezdy zatáček už zastaralá a majitel tak využije sotva zlomek nabízené hodnoty. Ano, tohle opravdu vyšlo z automobilky, která postavila Audi Quattro.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Vůz je vybaven 65 kWh baterií, která je prý pro běžné každodenní ježdění po městě v nízkých rychlostech naprosto ideální. Vedle toho samozřejmě nabízí ty nejmodernější technologie, včetně čtvrtého levelu autonomní jízdy.

A zajímavost na konec? Audi se chlubí, že jejich nový koncept je prvním automobilem, který používá v interiéru skutečné rostliny. Není to však myšleno tak, že si před jízdou ještě zalijete ředkvičky, ale zelené rostliny na palubě mají pomáhat s čistějším vzduchem. Podobný nápad měl ale před pár lety už Rinspeed.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Zatím tedy máme trojici elektrických konceptů: Audi Aicon z roku 2017, PB18 z roku 2018 a nynější AI:ME. Na podzim letošního roku se k nim připojí ještě čtvrtý elektromobil. Audi vysílá budoucnosti jasný signál. Bude elektrická, autonomní a se zahrádkou.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků