Audi AI:ME oficiálně: Autonomní elektromobil má vlastní zahrádku

Audi chystá elektromobil, ve kterém si před jízdou můžete ještě zalít rajčata. Tohle je AI:ME.

Vize elektrické budoucnosti Audi nyní představila i svou kompaktní tvář. Jmenuje se AI.ME a ukázala se na právě probíhajícím autosalonu v Číně. Kompaktní elektrický hatchback se vám může zdát jako luxusnější variantou chystaného hatchbacku Volkswagen I.D.

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

A nebudete daleko od pravdy. Novinka od Audi sdílí stejný základ MEB jako I.D. a Seat el-Born. Elektrický motor generuje 170 koní a posílá je na zadní nápravu. Podle Audi je ale prý honba za extrémním zrychlením a rychlými průjezdy zatáček už zastaralá a majitel tak využije sotva zlomek nabízené hodnoty. Ano, tohle opravdu vyšlo z automobilky, která postavila Audi Quattro.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Vůz je vybaven 65 kWh baterií, která je prý pro běžné každodenní ježdění po městě v nízkých rychlostech naprosto ideální. Vedle toho samozřejmě nabízí ty nejmodernější technologie, včetně čtvrtého levelu autonomní jízdy.

A zajímavost na konec? Audi se chlubí, že jejich nový koncept je prvním automobilem, který používá v interiéru skutečné rostliny. Není to však myšleno tak, že si před jízdou ještě zalijete ředkvičky, ale zelené rostliny na palubě mají pomáhat s čistějším vzduchem. Podobný nápad měl ale před pár lety už Rinspeed.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Zatím tedy máme trojici elektrických konceptů: Audi Aicon z roku 2017, PB18 z roku 2018 a nynější AI:ME. Na podzim letošního roku se k nim připojí ještě čtvrtý elektromobil. Audi vysílá budoucnosti jasný signál. Bude elektrická, autonomní a se zahrádkou.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 6 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků