Uječená Asiatka, elektromobily a roušky: To nejlepší ze Šanghaje ve 4 minutách

Zatímco v Evropě stále panují tvrdá omezení související s pandemií koronaviru, v Číně si už můžete úplně v pohodě zajít na mezinárodní autosalon. Ale jak se tak díváme na hlavní novinky, milovníci spalovacích motorů si na své moc nepřijdou…

Šanghajský autosalon patří k největším akcím svého druhu na světě. Každý, kdo už něco znamená, nebo v budoucnu chce něco znamenat, tam musí mít stánek, a protože Čína platí za největší odbytiště elektromobilů na světě, není těžké pochopit, že řadu velkých novinek pohání právě elektromotory.

VW otevřel virtuální autosalon. Ženevský stánek si můžete prohlédnout i z gauče

VW otevřel virtuální autosalon. Ženevský stánek si můžete prohlédnout i z gauče

Zatímco v Evropě máme už druhý rok za sebou s autosalony utrum a nevypadá to, že by se na tom letos něco změnilo, v Šanghaji se už vesele vystavuje. Tamní autosalonu otevřel brány v pondělí 19. dubna, což byl také den, kdy byl obsah na Autorevue.cz složen z článků o elektromobilech. Kdybychom měli pokrýt veškeré šanghajské novinky, patrně bychom o nich psali ještě teď, my se ale rozhodli to nepřehánět a nechali si pár „nábojů“ pro druhý díl našeho pořadu Týden na zpátečku.

Autosalon v Tokiu je zrušen. Nebude se konat poprvé v historii, důvod je jasný

Autosalon v Tokiu je zrušen. Nebude se konat poprvé v historii, důvod je jasný

Oproti prvnímu dílu, který se věnoval nové kategorii vytrvalostních závodů, můžete zaregistrovat několik změn. Podařilo se nám zkrátit stopáž, vyhnuli jsme se množství složitých zkratek a nechali si vyrobit týmová trička, v nichž vypadáme jako nemocniční zřízenci. Opět jsme se snažili podat obsah odlehčenou formou, protože vážnosti je všude na internetu až až. Pořád ale máme co zlepšovat, proto budeme rádi za vaše nápady na připomínky, které nám můžete posílat prostřednictvím tohoto formuláře.

Týden na zpátečku

Týden na zpátečku je pořad redakce Autorevue.cz, v němž redaktoři odlehčenou formou hovoří o tématech, na která se na webu vykašlali. První díl vyšel v neděli 18. dubna 2021.

Moderátoři: Vladimír Kadera a Jan Mička

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW M3 Competition: Nekouše, ale stejně ho budete šťourat klackem

BMW M3 Competition

Šestiválec, dvě turba, pohon zadních kol a rozměry a hmotnost dvacet let staré M5. Nové BMW M3 Competition je tady a brousí si zuby na to nejlepší, co se dnes dá koupit.

včera | Vladimír Kadera
TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků