Paříž 2018 živě: Fotogalerie z druhého dne. Něco těm autům chybí!

Dnešním dnem pro novináře oficiálně končí pařížský autosalon. Podívejte se na snímky, které jsme dnes pořídili, a zkuste uhodnout, co autům chybí.

A zase na půl roku vystaráno, řekne si možná řada novinářů, pro které dnes oficiálně končí pařížský autosalon a další velkou evropskou akcí tohoto typu je až březnová Ženeva. Samozřejmě to neznamená, že hned večer začnou automobilky rozebírat své stánky. Už zítra zde naběhne veřejnost, pro niž je výstava otevřená až do 14. října vždy od desáté do dvacáté hodiny.

Paříž 2018 živě: Fotogalerie z prvního dne. Stále je na co koukat!

Paříž 2018 živě: Fotogalerie z prvního dne. Stále je na co koukat!

Ani dnes jsme nelenili, běhali po výstavišti a pořizovali materiály, které se náplní Autorevue ponesou ještě v příštích několika dnech. Řada stánků se přes noc změnila, což bývá klasická praxe, mě osobně ale mrzí čím dál menší zastoupení hostesek. Tedy ne, že by tady nebyly vůbec, jenže zatímco v minulých letech na sobě mívaly krásné šaty a ladily s vystavovanými vozy, letos to už zkrátka není ono.

Paříž 2018 živě: Asi jsem se zamiloval. Do Kie Proceed GT!

Paříž 2018 živě: Asi jsem se zamiloval. Do Kie Proceed GT!

Nechci se nyní pouštět do polemik, proč tomu tak je, on je to ostatně v současnosti hodně tenký led, ale myslím, že nejsem sám, kdo vyznává názor, že krásná auta a dívky k sobě prostě patří. Za chvíli už pořídíte pouze fotky, jaké jsme dnes vyfotili my. Se zástupy „batůžkářů“, případně „živých vysílačů“, které jsem vzpomínal včera.

Paříž 2018: Prohlédli jsme koncept nové Škody Rapid. Českými symboly nešetří!

Paříž 2018: Prohlédli jsme koncept nové Škody Rapid. Českými symboly nešetří!

No a co mě osobně dnes nejvíce zaujalo? Vedle unikátní výstavy Routes Mythiques, o níž se na Autorevue dočtete už zítra, to byla Toyota Corolla, kterou jsem od pohledu pasoval na hatchback s nejnateklejší zadní partií. V dobrém slova smyslu, to auto se mi celkově líbí a už se těším, až jej otestuji. Hodně zajímavé bude sledovat také expanzi čínských automobilek do Evropy, protože to, co na svém stánku ukázala značka GAC Motor, se jenom tak nevidí.

Autosalon Paříž 2018: Přehled premiér. Bude vůbec na co koukat?

Autosalon Paříž 2018: Přehled premiér. Bude vůbec na co koukat?

Nemyslím, že by šlo o kdovíjaké designové terno, značka ale jede na aktuální vlně SUV, má fakt velký stánek a dokáže přitáhnout pozornost. Už v příštím roce chce vstoupit na severoamerický trh se sedmimístným SUV GS8, v Paříži ukazuje model A10, a pokud nasadí rozumnou cenovou politiku, nevidím problém. Jenom aby to nedopadlo jako se značkou Qoros. Byl to super pokus, dokonce měla zastoupení na Slovensku, pak z něj ale v tichosti odešla. Přitom produkty jako takové nevypadaly vůbec špatně...

V Paříži nechybí ani exkluzivní automobilky jako je Bugatti, Lotus, Aston Martin či Maserati a další. Zajímavé je, že krom Ferrari a Lamborghini, které spolu pikantně sousedí, jsou všechny sdruženy v oddělení Limited na jednom velkém stánku v rohu pavilonu 1. Což je pořád ještě fajn. Vzhledem k tomu, že právě tyto značky se svým marketingem cílí docela jinam, než na oslnění davů na velkých autosalonech.

Na tu největší perlu jsem ale narazil až těsně před opuštěním výstaviště. Vzpomínáte, jak jsem výše psal o změnách expozic pro druhý novinářský den? Tak tam, kde včera stálo nádherné sněhobílé Bugatti Chiron s prosklenou střechou, dnes stálo jedinečné Divo. Vidět tohle auto naživo je naprosto struhující! Ano, je to jenom převlečený Chiron, pro někoho nastavovaná kaše, jenže vznikne jenom 40 kusů, každý za rovných 5 milionů eur. Více už v tuto chvíli asi vědět nepotřebujete…

Speciál: Autosalon Paříž 2018

Pařížský autosalon 2018 (Mondial de l'Automobile 2018) je ukázkou úpadku evropských automobilových výstav. Oficiální účast odřekly značky Audi, Fiat, Ford, Nissan, Opel, Volkswagen či Volvo.

Letošní ročník pro novináře startuje v úterý 2. října. Od 4. do 14. října je výstava přístupná veřejnosti. Výstaviště Porte de Versailles bude otevřeno od 10:00 do 20:00, ceny lístků začínají na 9 eurech (asi 225 Kč).

Přehled očekávaných novinek

Škoda Karoq Sportline • Škoda Karoq Scout • Kie ProCeed Shoting Brake  • DS 3 Crossback • Citroën C5 AircrossSuzuki Jimny • Peugeot 508 SW • Renault Mégane R.S. Trophy • Škoda Kodiaq RS • Audi Q3 • Mercedes-Benz GLEBMW X5BMW 3BMW 8Seat TarracoToyota Corolla Touring SportsMonza SP1, Monza SP2

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 90 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků