Další autosalon bez velkých jmen. V New Yorku neuvidíte BMW, Mercedes ani Audi

Klesající popularita vystavování na autosalonech není k vidění pouze v Evropě. Audi se teď přidalo k dalším automobilkám, které oznámily neúčast na výstavě v New Yorku.

Vlastně to už tradičně slýcháme před skoro každým velkým autosalonem v Evropě. Automobilkám se již vystavovat na tradičních přehlídkách nevyplatí finančně ani časově, a tak propagaci současné nabídky i premiéry nových modelů raději nechávají na on-line prostoru a soukromě pořádaných akcích. A jak se ukazuje, stejná situace panuje také v zámoří.

Minitest Audi SQ8 TDI quattro: Hot-hatch v obřím balení

Minitest Audi SQ8 TDI quattro: Hot-hatch v obřím balení

Neúčast na nadcházejícím dubnovém autosalonu v New Yorku tak oznámilo už několik velkých automobilek, které mají na americkém trhu stále silnou pozici. K BMW i Mercedesu-Benz se tak nyní s omluvenkou přidává i zbytek německé prémiové trojky Audi. Autosalon v New Yorku přitom stále patří mezi nejprestižnější a největší motoristické přehlídky v USA.

Mluvčí Audi pro USA uvedla, že automobilka prověřuje způsob, jak nejlépe zájemcům a médiím předvádět nové produkty a inovace. Svou účast na autosalonech prý bude rozhodovat podle jednotlivých případů. Audi loni chybělo také na autosalonu v Detroitu, kde se opět neobjevily ani stánky BMW a Mercedesu. Letošní výstavu spotřební elektroniky CES v Las Vegas však Audi nevynechalo.   

Hráči Realu Madrid vyfasovali nová auta. Většina brala SUV, elektřině věří jediný

Hráči Realu Madrid vyfasovali nová auta. Většina brala SUV, elektřině věří jediný

Rozhodnutí automobilky mělo rozzlobit newyorské dealery Audi, kteří vidí v neúčasti na autosalonu ztracenou příležitost, jak zaujmout potenciální zákazníky. Z místní propagace totiž těží nejvíce. Jednat se má tedy o možném vystavování alespoň zdejších dealerů v menším měřítku. Tento alternativní plán účasti Audi však zatím nedošel ke zdárnému souhlasu.

Co se týče německých značek, zastoupení Porsche pro Severní Ameriku si podle všeho účast na autosalonu v New Yorku opět nenechá ujít.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků