Další autosalon bez velkých jmen. V New Yorku neuvidíte BMW, Mercedes ani Audi

Klesající popularita vystavování na autosalonech není k vidění pouze v Evropě. Audi se teď přidalo k dalším automobilkám, které oznámily neúčast na výstavě v New Yorku.

Vlastně to už tradičně slýcháme před skoro každým velkým autosalonem v Evropě. Automobilkám se již vystavovat na tradičních přehlídkách nevyplatí finančně ani časově, a tak propagaci současné nabídky i premiéry nových modelů raději nechávají na on-line prostoru a soukromě pořádaných akcích. A jak se ukazuje, stejná situace panuje také v zámoří.

Minitest Audi SQ8 TDI quattro: Hot-hatch v obřím balení

Minitest Audi SQ8 TDI quattro: Hot-hatch v obřím balení

Neúčast na nadcházejícím dubnovém autosalonu v New Yorku tak oznámilo už několik velkých automobilek, které mají na americkém trhu stále silnou pozici. K BMW i Mercedesu-Benz se tak nyní s omluvenkou přidává i zbytek německé prémiové trojky Audi. Autosalon v New Yorku přitom stále patří mezi nejprestižnější a největší motoristické přehlídky v USA.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Mluvčí Audi pro USA uvedla, že automobilka prověřuje způsob, jak nejlépe zájemcům a médiím předvádět nové produkty a inovace. Svou účast na autosalonech prý bude rozhodovat podle jednotlivých případů. Audi loni chybělo také na autosalonu v Detroitu, kde se opět neobjevily ani stánky BMW a Mercedesu. Letošní výstavu spotřební elektroniky CES v Las Vegas však Audi nevynechalo.   

Hráči Realu Madrid vyfasovali nová auta. Většina brala SUV, elektřině věří jediný

Hráči Realu Madrid vyfasovali nová auta. Většina brala SUV, elektřině věří jediný

Rozhodnutí automobilky mělo rozzlobit newyorské dealery Audi, kteří vidí v neúčasti na autosalonu ztracenou příležitost, jak zaujmout potenciální zákazníky. Z místní propagace totiž těží nejvíce. Jednat se má tedy o možném vystavování alespoň zdejších dealerů v menším měřítku. Tento alternativní plán účasti Audi však zatím nedošel ke zdárnému souhlasu.

Co se týče německých značek, zastoupení Porsche pro Severní Ameriku si podle všeho účast na autosalonu v New Yorku opět nenechá ujít.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků