Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Mercedes chce dále vyplnit nabídku svých SUV a crossoverů. Nedlouho po představení zajímavého konceptu GLB tak již potvrzuje uvedení jeho sériové verze.

Na autosalonu v New Yorku sice vystaven nebyl, přesto zde ale Mercedes již oficiálně oznámil příjezd menšího crossoveru GLB na základě stejnojmenného konceptu, který se před pár dny ukázal na autosalonu v Šanghaji. Představení novinky se máme dočkat už letos v létě.

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nejen svým označením, ale rovněž velikostí, se model pochopitelně zařadí v hierarchii Mercedesu mezi současné GLA a GLC. Přestože ale zveřejněný koncept GLB vypadá ve své off-road specifikaci opravdu zajímavě (viz galerie), ony terénní doplňky bychom na produkční verzi crossoveru určitě nečekali. Čekejme tak prostě další městský crossover s designem současných Mercedesů.

V podobné režii dojde i na rozšíření řady elektrických SUV německé značky. Pod současné EQC se má tudíž v roce 2021 zařadit elektrické EQB, které si velice pravděpodobně udrží designové prvky teprve nedávno zavedené rodiny elektromobilů EQ. Crossover s baterkami se tak bude od svého konvenčního protějšku se spalovacím motorem lišit zahlazenou maskou na přídi, aerodynamickými koly a dalšími detaily pro snížení odporu vzduchu.  

Nový Mercedes-Benz EQC oficiálně. Elektrické SUV má dojezd přes 400 km

Nový Mercedes-Benz EQC oficiálně. Elektrické SUV má dojezd přes 400 km

Zatímco nové GLB si bezpochyby vypůjčí známou techniku od dalších kompaktních Mercedesů v nabídce, v případě elektrického EQB se zatím spekuluje o pohonu jedním či dvěma elektromotory a bateriovém modulu zajišťujícím dojezd minimálně okolo 400 kilometrů (stejně jako u většího EQC).

S potvrzeným uvedením nového Mercedesu GLB letos v létě je pravděpodobné, že novinku výrobce ukáže nejprve v rámci soukromé prezentace. Následně by se model představil i návštěvníkům zářijového autosalonu ve Frankfurtu.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 146 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků