Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Mercedes chce dále vyplnit nabídku svých SUV a crossoverů. Nedlouho po představení zajímavého konceptu GLB tak již potvrzuje uvedení jeho sériové verze.

Na autosalonu v New Yorku sice vystaven nebyl, přesto zde ale Mercedes již oficiálně oznámil příjezd menšího crossoveru GLB na základě stejnojmenného konceptu, který se před pár dny ukázal na autosalonu v Šanghaji. Představení novinky se máme dočkat už letos v létě.

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nejen svým označením, ale rovněž velikostí, se model pochopitelně zařadí v hierarchii Mercedesu mezi současné GLA a GLC. Přestože ale zveřejněný koncept GLB vypadá ve své off-road specifikaci opravdu zajímavě (viz galerie), ony terénní doplňky bychom na produkční verzi crossoveru určitě nečekali. Čekejme tak prostě další městský crossover s designem současných Mercedesů.

V podobné režii dojde i na rozšíření řady elektrických SUV německé značky. Pod současné EQC se má tudíž v roce 2021 zařadit elektrické EQB, které si velice pravděpodobně udrží designové prvky teprve nedávno zavedené rodiny elektromobilů EQ. Crossover s baterkami se tak bude od svého konvenčního protějšku se spalovacím motorem lišit zahlazenou maskou na přídi, aerodynamickými koly a dalšími detaily pro snížení odporu vzduchu.  

Nový Mercedes-Benz EQC oficiálně. Elektrické SUV má dojezd přes 400 km

Nový Mercedes-Benz EQC oficiálně. Elektrické SUV má dojezd přes 400 km

Zatímco nové GLB si bezpochyby vypůjčí známou techniku od dalších kompaktních Mercedesů v nabídce, v případě elektrického EQB se zatím spekuluje o pohonu jedním či dvěma elektromotory a bateriovém modulu zajišťujícím dojezd minimálně okolo 400 kilometrů (stejně jako u většího EQC).

S potvrzeným uvedením nového Mercedesu GLB letos v létě je pravděpodobné, že novinku výrobce ukáže nejprve v rámci soukromé prezentace. Následně by se model představil i návštěvníkům zářijového autosalonu ve Frankfurtu.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků