Produkční Mercedes GLB přijede už v létě. Do dvou let pak čekejte i elektrické EQB

Mercedes chce dále vyplnit nabídku svých SUV a crossoverů. Nedlouho po představení zajímavého konceptu GLB tak již potvrzuje uvedení jeho sériové verze.

Na autosalonu v New Yorku sice vystaven nebyl, přesto zde ale Mercedes již oficiálně oznámil příjezd menšího crossoveru GLB na základě stejnojmenného konceptu, který se před pár dny ukázal na autosalonu v Šanghaji. Představení novinky se máme dočkat už letos v létě.

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nejen svým označením, ale rovněž velikostí, se model pochopitelně zařadí v hierarchii Mercedesu mezi současné GLA a GLC. Přestože ale zveřejněný koncept GLB vypadá ve své off-road specifikaci opravdu zajímavě (viz galerie), ony terénní doplňky bychom na produkční verzi crossoveru určitě nečekali. Čekejme tak prostě další městský crossover s designem současných Mercedesů.

V podobné režii dojde i na rozšíření řady elektrických SUV německé značky. Pod současné EQC se má tudíž v roce 2021 zařadit elektrické EQB, které si velice pravděpodobně udrží designové prvky teprve nedávno zavedené rodiny elektromobilů EQ. Crossover s baterkami se tak bude od svého konvenčního protějšku se spalovacím motorem lišit zahlazenou maskou na přídi, aerodynamickými koly a dalšími detaily pro snížení odporu vzduchu.  

Nový Mercedes-Benz EQC oficiálně. Elektrické SUV má dojezd přes 400 km

Nový Mercedes-Benz EQC oficiálně. Elektrické SUV má dojezd přes 400 km

Zatímco nové GLB si bezpochyby vypůjčí známou techniku od dalších kompaktních Mercedesů v nabídce, v případě elektrického EQB se zatím spekuluje o pohonu jedním či dvěma elektromotory a bateriovém modulu zajišťujícím dojezd minimálně okolo 400 kilometrů (stejně jako u většího EQC).

S potvrzeným uvedením nového Mercedesu GLB letos v létě je pravděpodobné, že novinku výrobce ukáže nejprve v rámci soukromé prezentace. Následně by se model představil i návštěvníkům zářijového autosalonu ve Frankfurtu.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 66 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků