Hyundai láká na nový koncept. Některé prvky si půjčí od nejkrásnějšího sourozence

Plug-in hybridní ústrojí a některé prvky, které jsou již k vidění v sériové výrobě poukazují na to, že výrobní linka tohoto vozu může být za dveřmi.

Brány autosalonu v Los Angeles se otevřou již za pár dní. Automobilky na nás tak chrlí upoutávky toho, co nás od 22. listopadu čeká. To už je taková běžná praxe. Svého zástupce nyní odhaluje i Hyundai. Jde o SUV a podle korejské automobilky půjde o průlomový model.

Vůz se nechal inspirovat krásným konceptem Le Fil Rouge, což je zřejmě nejkrásnější kreace, jakou Hyundai kdy stvořil. Z některých úhlů vám vůz může připomínat i vodíkové Nexo a světlomety součástí přední masky jsme viděli už na faceliftu modelu Grandeur

O autě zatím nic konkrétního nevíme. Automobilka však alespoň prozradila, že nejde o elektromobil, ale o plug-in hybrid. Mezi unikátní prvky pak patří aktivní přední maska, která reaguje na pohyb vozu. Pokud auto stojí, je zavřená a celistvá. Pokud se pohybuje, postupně otevírá nasávací otvory, které přivádí vzduch k motoru.

Na výsledek jsme tedy dost zvědaví. Snad těchto chytrých prvků bude víc. Letošní ročník autosalonu bude navíc na premiéry velmi bohatý. Představit se zde má celkem 65 modelů. Určitě tak bude na co koukat i na jiných stáncích.

Galerie doplněna o koncept Le Fil Rouge.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (5) Další článek: McLaren Elva oficiálně: Roadster bez čelního okna má 815 koní, vznikne jen 399 kusů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,