Autosalon IAA měl před 30 lety úroveň. Na taková auta už dnes skoro nenarazíte

Letošní akce IAA Mobility v Mnichově prý nebyla tak úplně o autech a zvlášť odpůrce elektřiny pěkně nakrkla. Byli by na autosalonu spokojenější v roce 1991? Pojďte na s námi na výlet do minulosti...

Historie autosalonu IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) sahá až do roku 1897, kdy bylo vystavováno osm vozů v hotelu Bristol v Berlíně. Tradičně se akce konala každý rok ve Frankfurtu až do roku 1991, po němž začala v sudé roky alternovat s akcí IAA Nutzfahrzeuge (užitkové vozy) v Hannoveru a po stránce osobáků s autosalonem v Paříži. Ročník 1991 byl prvním čistě zaměřeným na osobní vozy a šlo o obrovský úspěch: 1271 vystavovatelů ze 43 zemí, přes 935 000 návštěvníků... Jistý podíl na tom jistě mělo relativně nedávné sjednocení Německa.

Dacia Jogger poprvé naživo: Splněný sen spořivých vesničanů vypadá skvěle!

Dacia Jogger poprvé naživo: Splněný sen spořivých vesničanů vypadá skvěle!

Poprvé se zde evropským zákazníkům představila automobilka Hyundai se svými modely Pony, S-Coupé, Lantra a Sonata, poháněnými motory od Mitsubishi. Objevily se zde také jedny z prvních seriozních elektromobilů a hybridů – například Volkswagen Chico, poháněný dvouválcem o výkonu 25 kW a elektromotorem s 6 kW. Vybrali jsme ty nejzajímavější vozy, které před 30 lety ohromily návštěvníky akce IAA, schválně, jestli si na ně ještě někdo z vás vzpomene:

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků