Opel ve Frankfurtu ukáže, jak moc auta do města za posledních 30 let narostla

Nový Opel Corsa doplní na autosalonu ve Frankfurtu speciální host, přesněji jeho starý předchůdce ve verzi GT z roku 1987. Srovnání generací to bude bezpochyby zajímavé.

Na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu bude Opel pochopitelně ukazovat i zbrusu novou generaci hatchbacku Corsa, a to ve variantě se spalovacím motorem, elektromotorem i jako koncept rallye auta pro mladé piloty. Porovnání současnosti a minulosti však zajistí i vystavený Opel Corsa GT z roku 1987.

Nový Opel Corsa-e oficiálně: Dvojče Peugeotu e-208 má 136 koní a ujede až 330 km

Nový Opel Corsa-e oficiálně: Dvojče Peugeotu e-208 má 136 koní a ujede až 330 km

Už z pouhé úvodní fotky je zřejmé, jak za poslední roky auta do města narostla ve všech směrech. Opel chce ale vystavením 32 let starého kousku dokázat neutuchající smysl Corsy pro agilní a zábavné cestování po městě. Vždyť rovněž u nové generace se automobilka pyšní pohotovostní hmotností okolo 1000 kg v případě základního modelu.

Není však překvapením, že stará Corsa GT váží o dalších pár stovek kilo méně. Malinkatou a chabou karoserií, minimálním počtem bezpečnostních prvků a elektronické výbavy si udržuje hmotnost jen 750 kg. K tomu rovněž tehdy stačila benzinová třináctistovka o výkonu 70 koní (51 kW). Verze GT pak představovala sportovnější pojetí malého hatchbacku, dokud v roce 1988 nepřišlo ještě říznější GSi.

Nový Opel Corsa-e Rally napovídá, kudy by se mohla ubírat výchova závodníků

Nový Opel Corsa-e Rally napovídá, kudy by se mohla ubírat výchova závodníků

Výstavní kus ale nepochází z muzea Opelu. Pro ukázku ve Frankfurtu si Opel hezky máknul. Vhodný exemplář první generace musel teprve najít, což se podařilo až ve slunném Portugalsku, kde bylo auto řadu let odloženo a zapomenuto v garáži. Naštěstí ovšem v zachovalém a funkčním stavu. Teplé portugalské podnebí bylo ke staříkovi vlídné, takže bez větších známek koroze.

Technici Opelu tedy po vlastní ose vyrazili na přibližně 2700 km dlouhou cestu zpět do Německa, do dílny Opel Classic Workshop v Rüsselsheimu. Za celou cestu si přitom Corsa GT nevyžádala jedinou opravu, kompletní hloubková prohlídka čekala auto až v rukách odborníků z klasické divize.

Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Pro výstavu ve Franfkurtu prošlo auto celkovou renovací. Motor, podvozek, interiér, některé díly musely být vyměněny, jiné repasovány. Karoserie za své roky schytala pár ran, které bylo nutné opravit, a tak nakonec podstoupila přelakování. Nakonec se tedy GT vrátilo do původní specifikace, jako když v roce 1987 vyjelo z výrobní linky.

Autosalon ve Frankfurtu startuje již 10. září, kdy otevírá brány pro novináře. Veřejnosti bude přístupný od 14. září. Praktické informace k cestě na autosalon najdete zde. Očekávané premiéry jsme shrnuli zde.

Speciál: Autosalon Frankfurt 2019

Zářijový autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem je společně s březnovým autosalonem v Ženevě nadále jednou z nejprestižnějších a největších automobilových výstav v Evropě. International Motor Show (IAA) proběhne ve dnech 12. - 22. září, výhradně novinářům bude v pořadí už 68. ročník autosalonu otevřen od 10. do 11. září.

 • Přehled očekávaných premiér
 • Vstupenky, adresa, trasa autem a další důležité info

BMW řady 1 • BMW řady 3 TouringBMW M8 • Ferrari SF90 • Ford ExplorerFord Kuga • Honda E • Kia XCeed • McLaren GT • Mercedes-Benz GLB • Opel Corsa • Porsche Taycan • VW ID.3

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků