Autonomních vozidel se prý nemusíte bát, tvrdí BMW v hororově střižené reklamě

Myšlenka budoucnosti plné autonomních vozů na silnicích se může pro někoho zdát jako hororový scénář. BMW ale vtipnou reklamou ujišťuje, že bát se nemusíte.

Noc, mlha, osamocená silnice vedoucí lesem a mrtvolně vypadající bílá paní, která se vám najednou zjeví v cestě. Klasická scéna jako vystřižená z hororu. Tedy až na to, že vylekanou stranou je nakonec děsivá paní, protože tohle BMW řady 7 nikdo neřídí. Jedná se totiž o testovací vozidlo pro výzkum technologií autonomního řízení.

Tímto způsobem nám chce dát BMW vtipně najevo, že jeho práce na vývoji autonomních vozidel probíhají na opravdu komplexní úrovni a prý se nakonec nemáme ničeho bát. A pokud se snaží automobilka podotknout, že její autonomní vozy nás ochrání také od zlých nadpřirozených bytostí, k již dosavadnímu pohodlí na palubě limuzíny je to jedině plus.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

S úplnou vážností ale BMW zmiňuje detaily svého vývoje, kdy je nutné zajistit sběr rozsáhlého množství dat a nejrůznějších dopravních situací, se kterými se mohou samořiditelná auta v reálném světě setkat. Cílem BMW je tak posbírat data za celkem 5 milionů najetých kilometrů v autonomním režimu.

BMW teď mimochodem testuje na 80 exemplářů řady 7 s nejmodernější technikou autonomního řízení. Testuje se v Německu, USA, Číně nebo třeba i Izraeli. Tento počet prototypů bude do konce roku rozšířen na přibližně 140 vozů.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků