Autonomních vozidel se prý nemusíte bát, tvrdí BMW v hororově střižené reklamě

Myšlenka budoucnosti plné autonomních vozů na silnicích se může pro někoho zdát jako hororový scénář. BMW ale vtipnou reklamou ujišťuje, že bát se nemusíte.

Noc, mlha, osamocená silnice vedoucí lesem a mrtvolně vypadající bílá paní, která se vám najednou zjeví v cestě. Klasická scéna jako vystřižená z hororu. Tedy až na to, že vylekanou stranou je nakonec děsivá paní, protože tohle BMW řady 7 nikdo neřídí. Jedná se totiž o testovací vozidlo pro výzkum technologií autonomního řízení.

Tímto způsobem nám chce dát BMW vtipně najevo, že jeho práce na vývoji autonomních vozidel probíhají na opravdu komplexní úrovni a prý se nakonec nemáme ničeho bát. A pokud se snaží automobilka podotknout, že její autonomní vozy nás ochrání také od zlých nadpřirozených bytostí, k již dosavadnímu pohodlí na palubě limuzíny je to jedině plus.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

S úplnou vážností ale BMW zmiňuje detaily svého vývoje, kdy je nutné zajistit sběr rozsáhlého množství dat a nejrůznějších dopravních situací, se kterými se mohou samořiditelná auta v reálném světě setkat. Cílem BMW je tak posbírat data za celkem 5 milionů najetých kilometrů v autonomním režimu.

BMW teď mimochodem testuje na 80 exemplářů řady 7 s nejmodernější technikou autonomního řízení. Testuje se v Německu, USA, Číně nebo třeba i Izraeli. Tento počet prototypů bude do konce roku rozšířen na přibližně 140 vozů.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků