Autonomních vozidel se prý nemusíte bát, tvrdí BMW v hororově střižené reklamě

Myšlenka budoucnosti plné autonomních vozů na silnicích se může pro někoho zdát jako hororový scénář. BMW ale vtipnou reklamou ujišťuje, že bát se nemusíte.

Noc, mlha, osamocená silnice vedoucí lesem a mrtvolně vypadající bílá paní, která se vám najednou zjeví v cestě. Klasická scéna jako vystřižená z hororu. Tedy až na to, že vylekanou stranou je nakonec děsivá paní, protože tohle BMW řady 7 nikdo neřídí. Jedná se totiž o testovací vozidlo pro výzkum technologií autonomního řízení.

Tímto způsobem nám chce dát BMW vtipně najevo, že jeho práce na vývoji autonomních vozidel probíhají na opravdu komplexní úrovni a prý se nakonec nemáme ničeho bát. A pokud se snaží automobilka podotknout, že její autonomní vozy nás ochrání také od zlých nadpřirozených bytostí, k již dosavadnímu pohodlí na palubě limuzíny je to jedině plus.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

S úplnou vážností ale BMW zmiňuje detaily svého vývoje, kdy je nutné zajistit sběr rozsáhlého množství dat a nejrůznějších dopravních situací, se kterými se mohou samořiditelná auta v reálném světě setkat. Cílem BMW je tak posbírat data za celkem 5 milionů najetých kilometrů v autonomním režimu.

BMW teď mimochodem testuje na 80 exemplářů řady 7 s nejmodernější technikou autonomního řízení. Testuje se v Německu, USA, Číně nebo třeba i Izraeli. Tento počet prototypů bude do konce roku rozšířen na přibližně 140 vozů.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků