Autonomních vozidel se prý nemusíte bát, tvrdí BMW v hororově střižené reklamě

Myšlenka budoucnosti plné autonomních vozů na silnicích se může pro někoho zdát jako hororový scénář. BMW ale vtipnou reklamou ujišťuje, že bát se nemusíte.

Noc, mlha, osamocená silnice vedoucí lesem a mrtvolně vypadající bílá paní, která se vám najednou zjeví v cestě. Klasická scéna jako vystřižená z hororu. Tedy až na to, že vylekanou stranou je nakonec děsivá paní, protože tohle BMW řady 7 nikdo neřídí. Jedná se totiž o testovací vozidlo pro výzkum technologií autonomního řízení.

Tímto způsobem nám chce dát BMW vtipně najevo, že jeho práce na vývoji autonomních vozidel probíhají na opravdu komplexní úrovni a prý se nakonec nemáme ničeho bát. A pokud se snaží automobilka podotknout, že její autonomní vozy nás ochrání také od zlých nadpřirozených bytostí, k již dosavadnímu pohodlí na palubě limuzíny je to jedině plus.

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

Takto se hasí doutnající hybrid. Hasiči topili BMW i8 ve vodní nádrži celých 24 hodin

S úplnou vážností ale BMW zmiňuje detaily svého vývoje, kdy je nutné zajistit sběr rozsáhlého množství dat a nejrůznějších dopravních situací, se kterými se mohou samořiditelná auta v reálném světě setkat. Cílem BMW je tak posbírat data za celkem 5 milionů najetých kilometrů v autonomním režimu.

BMW teď mimochodem testuje na 80 exemplářů řady 7 s nejmodernější technikou autonomního řízení. Testuje se v Německu, USA, Číně nebo třeba i Izraeli. Tento počet prototypů bude do konce roku rozšířen na přibližně 140 vozů.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

22.  10.  2019 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek