Autonomní tahač Volvo v akci. Takto si Švédi představují budoucnost nákladní dopravy

Volvo nám ukazuje, že vývoj jeho autonomních tahačů pokračuje a jedny z prvních kousků už na zkoušku pracují v přístavišti v Göteborgu.

Nepotřebuje řidiče a tudíž ani samotnou kabinu. Projekt Vera je autonomním tahačem od Volva, který byste vlastně popsali jako samořiditelný modul pro přepravu klasických návěsů s nákladem. Vývoj autonomních tahačů teď Volvo posunuje o krok dále, jelikož pár kusů vozidla Vera nasazuje do pracovního nasazení.

V rámci testování a přiblížení projektu reálným podmínkám tak bude Vera ve spolupráci s logistickou firmou DFDS převážet lodní kontejnery mezi logistickým centrem a přístavním terminálem ve švédském Göteborgu. Stále ovšem mluvíme přesně určené trase mezi dvěma lokacemi, která pouze z části vede po veřejné komunikaci.

Volvo se připojilo do evropské bezpečnostní sítě. Chce nalákat i další značky

Volvo se připojilo do evropské bezpečnostní sítě. Chce nalákat i další značky

Přepravu nákladu stále monitoruje člověk v řídící věži, který může v případě nutnosti zasáhnout. Trasa je navíc součástí průmyslové oblasti, takže na kdovíjak hustý provoz zde tahače nenarazí. Maximální rychlost autonomních tahačů je nakonec jen 40 km/h.

Tahače jsou hlavně určeny k převozu nákladu na kratší vzdálenosti. Ve výsledku tak Volvo mluví o myšlence složitějšího systému, kde bude přepravu kontejnerů a dalších nákladů v logistických centrech, přístavech nebo továrnách zajišťovat celá flotila vozů Vera, řízená jedinou kontrolní věží s pár zaměstnanci.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků