Autonavigace od VW a Google se stává realitou

Cílem spolupráce obou gigantů má být vytvoření špičkového mapového software a navigačního systému, který by byl určen nejdříve pro vozy prodávané ve Spojených státech. Hlavní výhodou tohoto systému má být absolutní přesnost, podrobnost a hlavně software s navigací má být zpracován tzv. "polopaticky", tedy tak, aby se v tomto dokázal orientovat každý. Výhodou této navigace tak nemá být pouze šipka, popř. jinak zbarvený čtvereček označující cílovou budovu, ale přímo její konkrétní fotografie, aby mohl řidič jasně poznat, že se jedná o tuto budovu, nebo místo, které hledal a mohl tak výsledek vizuálně zkontrolovat i s realitou.

Navigační systém bude ovládán pomoci dotykového displeje a fungovat bude jako standardní navigace. Řidič si tedy určí cílové místo a pokud nezadá jiné parametry, google search engine mu najde nejvhodnější trasu. Tu lze také měnit dle svých potřeb a tak lze vyhledávat nejen nejkratší, ale také nejrychlejší trasu, nebo trasu přes určité místa.

Díky tomu, že tento navigační systém bude obsahovat i kompletní fotografické snímky, lze si tak lépe plánovat cesty a každý si může ještě před cestou prohlédnou, zda vybraný hotel, nebo jiné místo vypadá dle přání. Tento navigační systém bude v počátku určen pro Spojené státy s tím, že později se má rozšířit i do dalších zemí, včetně České republiky. Zde ale bude potřeba, aby Google zlepšil rozlišení satelitních snímků, protože velká část území není doposud podrobně a dostatečně zmapována.

Volkswagen právě uvolnil první obrázky výstupu finálního produktu a výsledek mnohé ohromil. Podobně kvalitní navigační systém dnes z konkurence nikdo zdaleka nemá a pokud se oběma společnostem podaří nasadit produkt na trh včas, získal by VW velkou konkureční výhodu. Proti fádním výstupům běžných navigací je zobrazený systém doslova pohádkou, posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Ukázky nového navigačního systému Google + VW

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků