Autonavigace od VW a Google se stává realitou

Cílem spolupráce obou gigantů má být vytvoření špičkového mapového software a navigačního systému, který by byl určen nejdříve pro vozy prodávané ve Spojených státech. Hlavní výhodou tohoto systému má být absolutní přesnost, podrobnost a hlavně software s navigací má být zpracován tzv. "polopaticky", tedy tak, aby se v tomto dokázal orientovat každý. Výhodou této navigace tak nemá být pouze šipka, popř. jinak zbarvený čtvereček označující cílovou budovu, ale přímo její konkrétní fotografie, aby mohl řidič jasně poznat, že se jedná o tuto budovu, nebo místo, které hledal a mohl tak výsledek vizuálně zkontrolovat i s realitou.

Navigační systém bude ovládán pomoci dotykového displeje a fungovat bude jako standardní navigace. Řidič si tedy určí cílové místo a pokud nezadá jiné parametry, google search engine mu najde nejvhodnější trasu. Tu lze také měnit dle svých potřeb a tak lze vyhledávat nejen nejkratší, ale také nejrychlejší trasu, nebo trasu přes určité místa.

Díky tomu, že tento navigační systém bude obsahovat i kompletní fotografické snímky, lze si tak lépe plánovat cesty a každý si může ještě před cestou prohlédnou, zda vybraný hotel, nebo jiné místo vypadá dle přání. Tento navigační systém bude v počátku určen pro Spojené státy s tím, že později se má rozšířit i do dalších zemí, včetně České republiky. Zde ale bude potřeba, aby Google zlepšil rozlišení satelitních snímků, protože velká část území není doposud podrobně a dostatečně zmapována.

Volkswagen právě uvolnil první obrázky výstupu finálního produktu a výsledek mnohé ohromil. Podobně kvalitní navigační systém dnes z konkurence nikdo zdaleka nemá a pokud se oběma společnostem podaří nasadit produkt na trh včas, získal by VW velkou konkureční výhodu. Proti fádním výstupům běžných navigací je zobrazený systém doslova pohádkou, posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Ukázky nového navigačního systému Google + VW

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků