Autonavigace od VW a Google se stává realitou

Autonavigace od VW a Google se stává realitou
Cílem spolupráce obou gigantů má být vytvoření špičkového mapového software a navigačního systému, který by byl určen nejdříve pro vozy prodávané ve Spojených státech. Hlavní výhodou tohoto systému má být absolutní přesnost, podrobnost a hlavně software s navigací má být zpracován tzv. "polopaticky", tedy tak, aby se v tomto dokázal orientovat každý. Výhodou této navigace tak nemá být pouze šipka, popř. jinak zbarvený čtvereček označující cílovou budovu, ale přímo její konkrétní fotografie, aby mohl řidič jasně poznat, že se jedná o tuto budovu, nebo místo, které hledal a mohl tak výsledek vizuálně zkontrolovat i s realitou.

Navigační systém bude ovládán pomoci dotykového displeje a fungovat bude jako standardní navigace. Řidič si tedy určí cílové místo a pokud nezadá jiné parametry, google search engine mu najde nejvhodnější trasu. Tu lze také měnit dle svých potřeb a tak lze vyhledávat nejen nejkratší, ale také nejrychlejší trasu, nebo trasu přes určité místa.

Díky tomu, že tento navigační systém bude obsahovat i kompletní fotografické snímky, lze si tak lépe plánovat cesty a každý si může ještě před cestou prohlédnou, zda vybraný hotel, nebo jiné místo vypadá dle přání. Tento navigační systém bude v počátku určen pro Spojené státy s tím, že později se má rozšířit i do dalších zemí, včetně České republiky. Zde ale bude potřeba, aby Google zlepšil rozlišení satelitních snímků, protože velká část území není doposud podrobně a dostatečně zmapována.

Volkswagen právě uvolnil první obrázky výstupu finálního produktu a výsledek mnohé ohromil. Podobně kvalitní navigační systém dnes z konkurence nikdo zdaleka nemá a pokud se oběma společnostem podaří nasadit produkt na trh včas, získal by VW velkou konkureční výhodu. Proti fádním výstupům běžných navigací je zobrazený systém doslova pohádkou, posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Ukázky nového navigačního systému Google + VW

bazar

VW Touareg 3
Rok výroby: 2010
Stav: 242 522 km
Cena: 300 000 Kč
VW Golf Plus 2
Rok výroby: 2011
Stav: 142 596 km
Cena: 236 000 Kč
VW Passat 2
Rok výroby: 2012
Stav: 161 359 km
Cena: 252 000 Kč
VW Golf 1,6
Rok výroby: 2014
Stav: 84 159 km
Cena: 300 000 Kč
VW Lupo 1,7
Rok výroby: 2000
Stav: 186 955 km
Cena: 36 000 Kč
VW CC 2
Rok výroby: 2012
Stav: 107 629 km
Cena: 430 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

22.  8.  2017 | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků