Autonavigace od VW a Google se stává realitou

Cílem spolupráce obou gigantů má být vytvoření špičkového mapového software a navigačního systému, který by byl určen nejdříve pro vozy prodávané ve Spojených státech. Hlavní výhodou tohoto systému má být absolutní přesnost, podrobnost a hlavně software s navigací má být zpracován tzv. "polopaticky", tedy tak, aby se v tomto dokázal orientovat každý. Výhodou této navigace tak nemá být pouze šipka, popř. jinak zbarvený čtvereček označující cílovou budovu, ale přímo její konkrétní fotografie, aby mohl řidič jasně poznat, že se jedná o tuto budovu, nebo místo, které hledal a mohl tak výsledek vizuálně zkontrolovat i s realitou.

Navigační systém bude ovládán pomoci dotykového displeje a fungovat bude jako standardní navigace. Řidič si tedy určí cílové místo a pokud nezadá jiné parametry, google search engine mu najde nejvhodnější trasu. Tu lze také měnit dle svých potřeb a tak lze vyhledávat nejen nejkratší, ale také nejrychlejší trasu, nebo trasu přes určité místa.

Díky tomu, že tento navigační systém bude obsahovat i kompletní fotografické snímky, lze si tak lépe plánovat cesty a každý si může ještě před cestou prohlédnou, zda vybraný hotel, nebo jiné místo vypadá dle přání. Tento navigační systém bude v počátku určen pro Spojené státy s tím, že později se má rozšířit i do dalších zemí, včetně České republiky. Zde ale bude potřeba, aby Google zlepšil rozlišení satelitních snímků, protože velká část území není doposud podrobně a dostatečně zmapována.

Volkswagen právě uvolnil první obrázky výstupu finálního produktu a výsledek mnohé ohromil. Podobně kvalitní navigační systém dnes z konkurence nikdo zdaleka nemá a pokud se oběma společnostem podaří nasadit produkt na trh včas, získal by VW velkou konkureční výhodu. Proti fádním výstupům běžných navigací je zobrazený systém doslova pohádkou, posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Ukázky nového navigačního systému Google + VW

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků