Automobily BMW si v případě nehody samy zavolají pomoc

Čas, který uplyne mezi dopravní nehodou a příjezdem záchranné služby často rozhoduje o tom, jaké následky bude tato dopravní nehoda mít. Automobilka BMW nyní zavede na přání do všech svých modelů novou službu, která bude v případě nehody automaticky volat o pomoc.

Systém funguje poměrně jednoduše - v momentě, kdy jsou aktivovány airbagy, vyšle vůz signál na servisní centrálu automobilky BMW, která okamžitě alarmuje záchranou službu. Tím se výrazně zkrátí doba mezi nehodou a kontaktováním záchranářů. Na centrálu se zašlou všechny potřebné údaje, tedy poloha vozidla, číslo podvozku, typ vozu a barva vozu, tím se opět usnadní identifikace. Systém je zcela nezávislý na mobilním telefonu, případně obdobných zařízení a díky integraci přímo do systému vozu je informace odeslána ve stejném okamžiku, kdy jsou aktivovány airbagy.

Výhodou systému je i v tom, že lze o pomoc "zavolat" i manuálně pomocí tlačítka. V takovém případě si může řidič, či posádka zavolat nutnou pomoc při nenadálých zdravotních komplikacích, nebo v případě, že řidič narazí na nehodu a nezná svou polohu, nebo lokální číslo pro záchranou službu.

K integraci tohoto systému je třeba, aby si zákazník do vozu objednal navigační systém profesionál s bluetooth handsfree. Systém je pak obdobou mobilního telefonu se zabudovanou SIM kartou. Systém není sice u BMW novinkou, ale byl nově upraven a lze ho nově objednat pro všechny modely. Cena za tuto službu není nikterak vysoká. Prvních šest měsíců je zdarma a poté je zpoplatněn částkou 175 eur za rok (přibližně 5 100 Kč). Služba je prozatím dostupná jen ve vybraných zemích jako je Německo, Velká Británie, Itálie, Japonsko, Kanada, USA, Spojené arabské emiráty, Kuvajt a v Austrálii. Později hodlá BMW zpřístupnit tuto službu i v dalších zemích.

Pokud tedy cestujete často po silnicích těchto zemí a chcete se ještě lépe postarat o svou bezpečnost, můžete si nový systém objednat při koupi nového vozu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků