Automobily BMW si v případě nehody samy zavolají pomoc

Čas, který uplyne mezi dopravní nehodou a příjezdem záchranné služby často rozhoduje o tom, jaké následky bude tato dopravní nehoda mít. Automobilka BMW nyní zavede na přání do všech svých modelů novou službu, která bude v případě nehody automaticky volat o pomoc.

Systém funguje poměrně jednoduše - v momentě, kdy jsou aktivovány airbagy, vyšle vůz signál na servisní centrálu automobilky BMW, která okamžitě alarmuje záchranou službu. Tím se výrazně zkrátí doba mezi nehodou a kontaktováním záchranářů. Na centrálu se zašlou všechny potřebné údaje, tedy poloha vozidla, číslo podvozku, typ vozu a barva vozu, tím se opět usnadní identifikace. Systém je zcela nezávislý na mobilním telefonu, případně obdobných zařízení a díky integraci přímo do systému vozu je informace odeslána ve stejném okamžiku, kdy jsou aktivovány airbagy.

Výhodou systému je i v tom, že lze o pomoc "zavolat" i manuálně pomocí tlačítka. V takovém případě si může řidič, či posádka zavolat nutnou pomoc při nenadálých zdravotních komplikacích, nebo v případě, že řidič narazí na nehodu a nezná svou polohu, nebo lokální číslo pro záchranou službu.

K integraci tohoto systému je třeba, aby si zákazník do vozu objednal navigační systém profesionál s bluetooth handsfree. Systém je pak obdobou mobilního telefonu se zabudovanou SIM kartou. Systém není sice u BMW novinkou, ale byl nově upraven a lze ho nově objednat pro všechny modely. Cena za tuto službu není nikterak vysoká. Prvních šest měsíců je zdarma a poté je zpoplatněn částkou 175 eur za rok (přibližně 5 100 Kč). Služba je prozatím dostupná jen ve vybraných zemích jako je Německo, Velká Británie, Itálie, Japonsko, Kanada, USA, Spojené arabské emiráty, Kuvajt a v Austrálii. Později hodlá BMW zpřístupnit tuto službu i v dalších zemích.

Pokud tedy cestujete často po silnicích těchto zemí a chcete se ještě lépe postarat o svou bezpečnost, můžete si nový systém objednat při koupi nového vozu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků