Automobily BMW si v případě nehody samy zavolají pomoc

Čas, který uplyne mezi dopravní nehodou a příjezdem záchranné služby často rozhoduje o tom, jaké následky bude tato dopravní nehoda mít. Automobilka BMW nyní zavede na přání do všech svých modelů novou službu, která bude v případě nehody automaticky volat o pomoc.

Systém funguje poměrně jednoduše - v momentě, kdy jsou aktivovány airbagy, vyšle vůz signál na servisní centrálu automobilky BMW, která okamžitě alarmuje záchranou službu. Tím se výrazně zkrátí doba mezi nehodou a kontaktováním záchranářů. Na centrálu se zašlou všechny potřebné údaje, tedy poloha vozidla, číslo podvozku, typ vozu a barva vozu, tím se opět usnadní identifikace. Systém je zcela nezávislý na mobilním telefonu, případně obdobných zařízení a díky integraci přímo do systému vozu je informace odeslána ve stejném okamžiku, kdy jsou aktivovány airbagy.

Výhodou systému je i v tom, že lze o pomoc "zavolat" i manuálně pomocí tlačítka. V takovém případě si může řidič, či posádka zavolat nutnou pomoc při nenadálých zdravotních komplikacích, nebo v případě, že řidič narazí na nehodu a nezná svou polohu, nebo lokální číslo pro záchranou službu.

K integraci tohoto systému je třeba, aby si zákazník do vozu objednal navigační systém profesionál s bluetooth handsfree. Systém je pak obdobou mobilního telefonu se zabudovanou SIM kartou. Systém není sice u BMW novinkou, ale byl nově upraven a lze ho nově objednat pro všechny modely. Cena za tuto službu není nikterak vysoká. Prvních šest měsíců je zdarma a poté je zpoplatněn částkou 175 eur za rok (přibližně 5 100 Kč). Služba je prozatím dostupná jen ve vybraných zemích jako je Německo, Velká Británie, Itálie, Japonsko, Kanada, USA, Spojené arabské emiráty, Kuvajt a v Austrálii. Později hodlá BMW zpřístupnit tuto službu i v dalších zemích.

Pokud tedy cestujete často po silnicích těchto zemí a chcete se ještě lépe postarat o svou bezpečnost, můžete si nový systém objednat při koupi nového vozu.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků