Automobilový trh v Evropě zaznamenal loni stagnaci

V loňském roce zaznamenaly prodeje nových osobních vozů v Evropské unii stagnaci. V některých zemích prodeje stouply a v jiných klesly. Z prozatímních dostupných údajů vyplývá, že mezi země, kde klesl počet nově prodaných vozů patří mj. Itálie, kde klesl prodej o 1,35 procenta na 2,234 milionů vozů. S tím, že jen za prosinec vykázal prodej meziroční pokles o více než 6 procent. Na druhé straně je pak Španělsko, kde stoupl prodej o 0,8 procent na 1,53 mil. vozů a nebo Francie, která vykázala také růst a to o 2,7 procent na 2,07 mil. vozů. Údaje z ostatních zemí nejsou prozatím k dispozici.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků