Automobilový trh v Evropě zaznamenal loni stagnaci

V loňském roce zaznamenaly prodeje nových osobních vozů v Evropské unii stagnaci. V některých zemích prodeje stouply a v jiných klesly. Z prozatímních dostupných údajů vyplývá, že mezi země, kde klesl počet nově prodaných vozů patří mj. Itálie, kde klesl prodej o 1,35 procenta na 2,234 milionů vozů. S tím, že jen za prosinec vykázal prodej meziroční pokles o více než 6 procent. Na druhé straně je pak Španělsko, kde stoupl prodej o 0,8 procent na 1,53 mil. vozů a nebo Francie, která vykázala také růst a to o 2,7 procent na 2,07 mil. vozů. Údaje z ostatních zemí nejsou prozatím k dispozici.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků