Automobilový trh USA prochází nelehkým obdobím, bude to ještě horší?

Hypoteční krize, špatné ekonomické vyhlídky do budoucnosti, klesající dolar, rostoucí ceny pohonných hmot a nedůvěra spotřebitelů. Všechno jsou to faktory, které ovlivňují současnou neblahou situaci na automobilovém trhu v USA. Za poslední čtvrtletí se mnoho automobilek potýká se ztrátou zájmu ze strany veřejnosti a s klesajícími prodeji. Problémům se nevyhnula ani „silná trojka“ amerického trhu - General Motors, Ford a Toyota.

A pojďme se rovnou podívat na čísla, která mluví za vše. Nejvíce zrát utržil koncern General Motors, jehož prodeje klesly o 13 procent. Lépe na tom, není ani japonská automobilka Toyota, která prožívá největší propad prodejů od roku 1995. Tabulku poklesů „velké trojky“ USA uzavírá Ford, který v posledním čtvrtletí zaznamenal poklesnutí prodejů o 7,6 procent. Za zmínku stojí ještě společnost Chrysler, jejž úbytek dosáhl hodnoty rovnající se 13,2 procentům.
 
Z pohledu kategorií se nejméně dařilo vozům SUV, jejichž prodejnost klesla o celých 18 procent. Naopak, američtí zákazníci postupně začínají projevovat zájem o menší a cenově dostupnější vozy a tak nejsou další propady v jiných kategoriích natolik výrazné. Patrně i z tohoto důvodu si v prodejnosti dobře vedly zejména zahraniční automobilky Volkswagen, Hyundai, Nissan a Honda.
 
Celkový prodej nových vozů v USA poklesl meziročně o 12 procent, přičemž v uplynulém roce se prodalo 16,15 milionu vozidel. V současnosti to tedy za velikou louží nevypadá příliš dobře a v brzké budoucnosti budou muset tamní automobilky ještě více zabojovat o své zákazníky.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků