Automobilový svět má novou osobnost. Šéf Toyoty si ocenění rozhodně zasloužil

Osobnost automobilového světa se volí od roku 2018. Letos toto ocenění získal prezident a generální ředitel společnosti Toyota Motor Corporation Akio Toyoda.

Volbu Osobnosti automobilového světa má od roku 2018 na starosti porota organizace World Car Awards. Je složena z desítek významných motoristických novinářů a vybírá člověka, který nejvíce přispěla globálnímu automobilovému průmyslu. Letos putuje ocenění do Japonska.

Toyota GR Yaris míří do rallye! Na prvních záběrech řádí jako pominutá

Toyota GR Yaris míří do rallye! Na prvních záběrech řádí jako pominutá

Osobností automobilového průmyslu roku 2021 je Akio Toyoda, prezident a generální ředitel společnosti Toyota Motor Corporation. „V roce 2020 zůstala Toyota pod jeho vedením zisková, a to navzdory Covid-19, čímž ochránil pracovní místa po celém světě. Udržuje stabilní tempo vývoje Toyoty v éře propojených, autonomních, sdílených a elektrických technologií. Zahájil také stavbu Woven City, skutečného prototypu města budoucnosti. Navíc se sám aktivně účastní motoristického sportu jako řidič,“ píše se v prohlášení The World Car Awards.

Nová Toyota GR 86 oficiálně: Na to jsme čekali! Dvojče Subaru BRZ zamíří i k nám

Nová Toyota GR 86 oficiálně: Na to jsme čekali! Dvojče Subaru BRZ zamíří i k nám

„Jménem všech 360.000 členů týmu Toyota po celém světě vám děkuji za tuto obrovskou čest. Pokud vám to ale nevadí, rád bych toto ocenění změnil z osobnosti roku na tým roku, protože právě díky kolektivnímu úsilí všech našich zaměstnanců, prodejců a dodavatelů se Toyota skutečně stala tím, čím je dnes,“ uvedl Akio Toyoda, který do Toyoty nastoupil už v roce 1984. Od roku 2000 je členem představenstva Toyota Motor Corporation, generálním ředitelem společnosti se stal v roce 2009.

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

V roce 2018 získal ocenění Osobnost automobilového světa Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel Volvo Car Group. O rok později porota zvolila tehdy již zesnulého Sergia Marchionneho, bývalého generálního ředitele koncernu FCA (dnes součástí koncernu Stellantis), a loni se mohl radovat Carlos Tavares, bývalý generální ředitel PSA Group a současný generální ředitel koncernu Stellantis.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky