Automobilky musí informovat majitele o přítomnosti černých skříněk

Od roku 2011 budou mít vozy ve Spojených státech tzv. černé skříňky, tedy zařízení, které doposud známe hlavně z letadel. Tyto budou zaznamenávat veškeré dění ve vozidle, což poté poslouží při zjišťování příčin a viny u případné nehody. Systém bude průběžně ukládat informace o rychlosti, brždění, o funkci airbagu a dalších systémech.

Americký úřad pro bezpečnost dopravy nyní vydal rozhodnutí, že zákazníci budou muset o přítomnosti černé skříňky vědět. Podrobné informace budou muset najít nejen v uživatelské příručce, ale také v dalších informačních materiálech.

Přestože tyto zařízení montují automobilky již nyní, nemají povinnost informovat majitele vozů o tomto zařízení. V loňském roce bylo přitom přes 64 procent vyrobených vozů vybaveno tímto zařízením.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků