Automobilky musí informovat majitele o přítomnosti černých skříněk

Od roku 2011 budou mít vozy ve Spojených státech tzv. černé skříňky, tedy zařízení, které doposud známe hlavně z letadel. Tyto budou zaznamenávat veškeré dění ve vozidle, což poté poslouží při zjišťování příčin a viny u případné nehody. Systém bude průběžně ukládat informace o rychlosti, brždění, o funkci airbagu a dalších systémech.

Americký úřad pro bezpečnost dopravy nyní vydal rozhodnutí, že zákazníci budou muset o přítomnosti černé skříňky vědět. Podrobné informace budou muset najít nejen v uživatelské příručce, ale také v dalších informačních materiálech.

Přestože tyto zařízení montují automobilky již nyní, nemají povinnost informovat majitele vozů o tomto zařízení. V loňském roce bylo přitom přes 64 procent vyrobených vozů vybaveno tímto zařízením.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků