Automobilky musí informovat majitele o přítomnosti černých skříněk

Od roku 2011 budou mít vozy ve Spojených státech tzv. černé skříňky, tedy zařízení, které doposud známe hlavně z letadel. Tyto budou zaznamenávat veškeré dění ve vozidle, což poté poslouží při zjišťování příčin a viny u případné nehody. Systém bude průběžně ukládat informace o rychlosti, brždění, o funkci airbagu a dalších systémech.

Americký úřad pro bezpečnost dopravy nyní vydal rozhodnutí, že zákazníci budou muset o přítomnosti černé skříňky vědět. Podrobné informace budou muset najít nejen v uživatelské příručce, ale také v dalších informačních materiálech.

Přestože tyto zařízení montují automobilky již nyní, nemají povinnost informovat majitele vozů o tomto zařízení. V loňském roce bylo přitom přes 64 procent vyrobených vozů vybaveno tímto zařízením.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků