Automobilky musí informovat majitele o přítomnosti černých skříněk

Od roku 2011 budou mít vozy ve Spojených státech tzv. černé skříňky, tedy zařízení, které doposud známe hlavně z letadel. Tyto budou zaznamenávat veškeré dění ve vozidle, což poté poslouží při zjišťování příčin a viny u případné nehody. Systém bude průběžně ukládat informace o rychlosti, brždění, o funkci airbagu a dalších systémech.

Americký úřad pro bezpečnost dopravy nyní vydal rozhodnutí, že zákazníci budou muset o přítomnosti černé skříňky vědět. Podrobné informace budou muset najít nejen v uživatelské příručce, ale také v dalších informačních materiálech.

Přestože tyto zařízení montují automobilky již nyní, nemají povinnost informovat majitele vozů o tomto zařízení. V loňském roce bylo přitom přes 64 procent vyrobených vozů vybaveno tímto zařízením.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků