Automobilkou s největší hodnotou je Toyota. Ve studii překonala BMW i Mercedes

V mezinárodní výzkumné studii obsadila Toyota prvenství mezi automobilkami již po osmé.

Chcete vědět, která automobilová značka má údajně největší hodnotu? Žebříček BrandZ, který tradičně sestavuje výzkumná společnost Kantar, vám to poví. A japonská Toyota se může chlubit, titul nejhodnotnější automobilové značky na světě už získala po osmé a za sebou nechala Mercedes-Benz nebo i BMW.

Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

V první stovce nejhodnotnějších značek světa jsou tři automobilky, z toho Toyota je na 48. místě. Japonská automobilka má podle studie hodnotu 28,4 miliardy dolarů (asi 670 miliard korun), kdežto Mercedes-Benz stojí na 21,3 miliardách a BMW na hodnotě 20,5 miliardy. Čtvrté místo mezi automobilkami zastává Tesla s hodnotou o zhruba 9 miliard dolarů nižší.

Žebříček BrandZ uvádějící 100 nejcennějších globálních značek světa vychází z různých ukazatelů, jako jsou finanční výsledky značky, průzkumy veřejného mínění, aktuální obchodní operace a budoucí plány. Velmi důležitým faktorem je závazek k ochraně životního prostředí a vývoj technologií šetrných k životnímu prostředí.

Nová Toyota Yaris poprvé v Česku: Prcek z Kolína míří hodně vysoko. A má na to!

Nová Toyota Yaris poprvé v Česku: Prcek z Kolína míří hodně vysoko. A má na to!

A jak je známo, hlavně v posledních zmíněných kategoriích Toyota exceluje. Ve svém arzenálu má nejmodernější technologie v hybridních, plug-in hybridních a vodíkových pohonech. Za více než 20 let sériové výroby hybridních pohonů dodala zákazníkům přes 15 milionů vozů s tímto pohonem, a je tak jejich největším světovým výrobcem.

Svou trošku do mlýna celkové hodnoty nakonec přidávají i ony budoucí plány značky. Toyota chce do roku 2025 uvést 10 nových čistě elektrických modelů, zatímco nadále hledí i na vývoj nových vozů s vodíkovým pohonem.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků